Alkolün vücuda verdiği zararlar neler


0
Sad man reclining on a table over his drink isolated on a white background

Alkol hem insan sağlığına, hem vücuda hem beyne hemde toplumu olumsuz yönde etkilemektedir. Alkolün vücuda verdiği zararlar saymakla bitmiyor. Alkol vücudumuzda ilk olarak beynimizi olumsuz yönde etkiler.

Alkol alımı sonrası hayatınızı olumsuz etkileyen diğer şeyler ise olası kazalar,yaralanmalar ve ölümlü kazalara sebep olabilir. Alkol aldığımızda beynimizdeki hücreler işlevini yerine getiremez ve ölmeye başlar. Beyin hücrelerimiz ölmeye başladığında mantıklı düşünemez,doğru göremez ve doğru hareket edemeyiz. Zamanla alkol alımı arttıkça kötü sonuçlar  üst üste gelir ve yaşımız ilerlediğinde erken bunamaya,hafıza kaybı gibi rahatsızlıklara neden olur.

Düzenli olarak alkol almanız sonucu sadece beyniniz etkilenmez alkolün vücuda diğer zararlarında gastrit ve ülser  hastalığı yatar. Vücut direnci ve sağlığını bozarak aldığınız tüm  vitaminlerin  emilimine sebep olur.

Alkol alımı sonucu kanser riskiniz oldukça artar. Özellikle gırtlak,mide,pankreas ve yemek borusu kanserine davetiye açar. Alkol alan kadınlarda adet düzensizliği erkeklerde ise iktidarsızlık görülebilir. Kalp sağlığını doğrudan etkileyen alkol ritim bozukluğuna ve kalp yetmezliğine doğrudan etki eder. Kısacası alkolün azı da çoğu da sizi olumsuz etkiler..
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.OR


Forgot your password?


OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.