Annelere söylenebilecek en güzel sözler


0
2 paylaşım

Tüm dünyada en kutsal görülen mertebe, kuşkusuz ki annelik mertebesidir. Annelik duygusunu yaşayan her kadının ortak söylediği tek şey; hayatları boyunca bir daha böyle mutlu olacakları bir tecrübe yaşayamayacaklarıdır. İnsanın doğası gereği çoğalma durumunun yaşanmasının perde arkasında, dişilerin yavrularını sonsuz bir sevgiyle kalplerinin en güzel yerinde taşıma durumu da bilinmektedir.

Dini olarak da annelerle ilgili hadislerin en bilineni “Cennet, annelerin ayaklarının altındadır.” sözüdür. Bu cümleden de anlaşılacağı gibi, cennetin tüm güzelliklerinin ve tüm olağan üstülüklerinin evladına annelik yapan her kadının bastığı yerde olduğu söylenerek annelik mertebesinin ne kadar ulvi bir mertebe olarak görüldüğünü de gözler önüne sermektedir.

işte annelere söylenebilecek en güzel sözler

“Bana mutluluğu bir anlat deseler; ben “annem yaşıyor” der susarım.”

“Dünyadaki hiçbir doktorun tedavisi, senin “öpeyim de geçsin.” sözün kadar işe yaramaz annem.”

“Bana bugüne kadar okuduğum kitapların en güzelinin hangisi olduğunu sorarsanız, vereceğim tek cevap annemdir.”

“Annesinin elinden bütün dünyaya tutunur insan, o eli bir bırakırsa da bir ömür boyu yutkunur insan.”

“Ben ne cenneti merak ediyorum ne de cehennemi. Çünkü ben annemi hem gülerken gördüm, hem ağlarken…”

“Ben senin o güzel gülüşüne, bana hep sevecen bakan gözlerine, şefkat dolu yüreğine; hele bir de bana “yavrum” deyişine ölürüm annem.”

“Annelerin hakkı ödenmez, onları sevmeye ömür yetmez. Bütün bu dünya hep benim olsa da, bir tanecik annem etmez.”

“Bana dünyayı kucakla deseler, ben gider sadece anneme sarılırım.”

“Meğer hem beynimdeki hem dilimdeki en güzel kelime senin isminmiş. Sana her seslendiğimde hem acım diniyor hem de tüm sevgim coşuyor annem.”

“Dünyadaki tek karşılıksız sevgi, annelerin çocuklarına besledikleri sevgidir.”

“Ana gibi yar olmaz, Bağdat gibi de diyar olmaz.”

“Hayattaki bütün hürmetlere en layık varlıklar annelerdir.”

“Anne kolları hiç bir zaman şefkatten yorulmamaktadır, bundandır ki çocuklar her daim o kollarda derin bir şekilde uyurlar.”

“Aşklar biter, gençlik geçer, arkadaşlık yaprakları bir bir dökülür. Ancak bir annenin ümitleri ve sevgisi hep baki kalır.”

“Anneler göremedikleri şeyleri bile kalpleriyle duymaktadırlar.”

“Bir evde babanın taşkınlıklarını ya da çocukların hırçınlıklarını yok edecek tek fazilet cevheri bir annenin kalbidir.”

“Bu dünyada bizlere öğretilmiş olan bilgilerin hiç biri; bir annenin çocuğuna olan bakışının verdiği şeyi ya da bir annenin çocuğuna ettiği bir kelimenin verdiği anlamı vermesi mümkün değildir.”

“Kelimelerle tarif edilemeyecek fedakarlıkları ve tamamen karşılıksız olan sevgiyi tarif et deseler ben sadece “anne” derim”

“Sana yüreğindeki sınırsız olan sevgi ve sınırsız sabır için çok teşekkür ederim canım anneciğim. Anneler günün kutlu olsun.”

“Ben her daim senin karşında sevgiye muhtaç bir çocuk gibi masum bir ruhla durdum. Sen beni her zaman benden daha iyi tanıdın, benden daha iyi bildin cannım anneciğim. Sen bana sarıldığında ben bütün dertlerimi hep unuttum. Anneler günün kutlu olsun.”

“Sen benim hayatımın kutup yıldızı oldun. Ben nereye gitsem bilirim ki senin ışığının altında sevgiyle uyurum ve hep doğru yolu bulurum. Seni çok seviyorum anne. Anneler günün kutlu olsun.

“Sen şimdi de bundan sonrasında da hep benim başımın tacısın annem. Seni hep seveceğim, anneler günün kutlu olsun.”

“Anne dediğin güllerin bezenmesi, anneler gülden desteler; anne hep evladının dilinde tutkuyla anlatılan tarifsiz bir beste. Anneler hasret olur bağırda, can olur kafeste. Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun.”

“Anne dediğin gökte parlak bir yıldız, anne dediğin göklerdeki en parlak ışık; anne rüyalarda en güzel düş, dertlerin en yok edici çizgisi. Anne bu hayatta tutunulacak en güzel dal. Anneler günün kutlu olsun annem.”