Argan Yağı Saça Nasıl Uygulanır?


0
2 paylaşım

Argan yağı, Fas’a özgü olan argan ağacının meyvesinden oluşmaktadır. Geçmişten günümüze kadar argan bitkisinin yağı cilt, tırnak ve saç bakımında kullanılmış ve yıllar boyu nam salmıştır.  Bu besleyici ve sağlıklı yağ, Fas’ta bulunan, şu anda UNESCO koruması altındaki argan ormanının yerlileri tarafından çok uzun zaman boyunca ağacın meyvesi ezilerek çıkartılmak suretiyle elde edilmektedir. İçeriğinde bulunan A,C ve E vitaminleri, antioksidanlar, linoleik asit ve omega-6 yağ asitleri sayesinde, saçlara uygulandığında hücre üretimini destekler böylece sağlıklı ve parlak saçlara sahip olursunuz. Doğru ve düzenli kullanıldığında gözle görülür değişimler olacaktır.

Argan Yağının Faydaları Nelerdir ve Saça Nasıl Uygulanır 

-Saçlardaki Kepek Ve Kuruluğa İyi Gelir : İçerisinde bulunan E vitamini sayesinde saç derisindeki kuruluğu ve kepekleri giderir.

-Saçlardaki Elektriklenmeyi Önler : Argan yağının saç diplerini rahatlatıcı ve onarıcı etkisi sayesinde, doğal bir nemlendirici olarak kullanabilirsiniz. Duş sonrası kuruttuğunuz saçlarınıza biraz uygulayıp saçlarınızın üzerinde bırakmak, uzun süreli bir pürüzsüzlük kazandıracaktır.

-Cildinizi Kimyasal Maddelerden Korur : Yaz aylarında ya da kapalı mekanlarda havuz ve denize girdiğinizde tuz,klor ve diğer kimyasal maddelerden dolayı cildinizde aşınma ve zedelenme meydana gelebilir.Bu gibi durumlarda cildinize argan yağı sürmeniz önerilir.

-Saç Dökülmesini Tedavi Eder :Argan yağı saç dökülmesi tedavisinde önerilir, hatta saç derisini besleyici etkileriyle yeni saç çıkartmak konusunda da tercih edilir. Yapılan araştırmalara göre saç dökülmesi için ilaç yerine düzenli olarak argan yağı kullananların %44’ünün, hem saçları eskisinden çok daha güçlü ve sağlıklı çıktığı, hem de ilaç kullanmanın yan etkileri olmadan tamamen doğal bir çözüm olduğu için argan yağını tercih ettiği ortaya çıkmıştır.

-Şaça Verilen Şekli Daha Belirgin Kılar :Bazı kişilerin saçı düz bazılarının ise kıvırcıktır. Bu durumu daha çok netleştirebilmek için argan yağı ile verilen saç şekilleri daha belirgin olarak şekillenir.

Argan Yağı Saça Nasıl Uygulanır 

Argan yağı genel olarak omega 3 ve E vitamini içerdiği için saçınızı diplerinden uçlarına kadar beslemektedir.Saçlarınızın parlamasını ve kolayca taranmasını sağlar.Saçınıza kafa deriniz ıslanacağı kadar Argan Yağı uygulayın. Kafa derinize yavaş hareketlerle masaj yapın. Saçınızı ılık bir havluyla örtün ve 30 dakika boyunca böyle bekleyin. Daha sonra saçınızı yıkayın.

Argan Yağı  Tırnaklara Nasıl Uygulanır 

Sıcak bir suya argan yağını ekleyin. Bu karışımın içinde 15 dakika boyunca parmak uçlarınızı bekletin. Tırnaklarınızın sağlıklı bir biçimde kalması için haftada 1 kere bu karışımı 15 dakika boyunca uygulamanız yeterli olacaktır.