Aspirin Maskesi Cildi Güzelleştiriyor


0

El bakımının yanında kadınlar için cilt bakımı bir adım her zaman öndedir.Son zamanlarda artış sağlayan cilt bakım merkezlerinde cildimiz için yapılan her peeling yüksek fiyatlardan müşteriye sunuluyor. Bu durumda cilt bakım merkezine gidemeyen kadınlarımız için evde çeşitli cilt bakımları mevcut. Bunlardan biri de aspirin maskesi olarak bilinmektedir.Normalde aspirin ağrı kesici olarak bilinir hatta grip olunduğunda aspirini limon suyu olan bir tabakta eriterek vücuda ve eklemlere masaj olarak sürüldüğünde ağrı kesici ve grip geçirici ilaç olarak bilinirken diğer yandan Aspirin anti-inflammator ve antibakteriyel özellikleri ile sivilce tedavisinden tutun, ciltten ölü hücrelerin giderilmesine kadar cilt için binbir derde deva bir ilaç olarak da bilinir.

Aspirin Maskesi Nasıl Hazırlanır 

Malzemeler

-4-5 adet aspirin

-1-2 yemek kaşığı ılık su

-isteğe bağlı olarak yoğur ya da bal

Malzemeleri cilt maskesi için bir araya getirin ve bir tabaka halini alana kadar karıştırın. Cildinize sürüp 15 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık suyla temizlemeniz önerilir.

Dr. Mehmet Öz’ün Aspirin Uygulaması ise:Mehmet Öz’ün yorumuna göre aspirinde bulunan salisilik asit, kimyasal peeling etkisi gösterir, limon suyu C vitamini ile güneşten hasar görmüş cildi onarır.Haftada 1 kez uygulamanız önerilir

Gerekli Malzemeler 

-Aspirin

-Limon Suyu

-Karbonat

Hazırlanışı:6 adet aspirini havanda ezin veya blenderdan geçirin yahut temiz bir tülbentin içine koyup çekiçle vurup toz haline getirin. İçine biraz limon suyu ekleyip karıştırın. Cildinize sürüp 10 dk bekletin. Pamuğu karbonata batırıp yüzünüzü bununla silin, su ile yıkayıp durulayın. Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Aspirin Maskesinin Cilde Yararları Neler 

-Siyah noktaları yok eder

Aspirin maskesinin iltihap kurutucu özelliği vardır

-Siyah noktaları yok eder

-Cildin yağ oranını dengeler

-Cilde canlılık ve parlaklık verir

-sivilce ve akne izlerini yok eder