Astral Seyahat nedir, nasıl yapılır


0

Son zamanlarda astral seyahat gittikçe merak konusu oluyor. Astral seyahat yapanlar ya da yaptığını iddia edenelerin yorumları gerçek olabilir mi ? Çevremizden duyduğumuz hikayeler astral seyahat’i daha ilgi çekici hale getiriyor. Peki Astral seyahat nedir, nasıl yapılır ve dinimize göre günah mdıır? Astral seyahet uyurken ruhun bedeni terk etmesi ve beşinci boyuta gitmesi anlamına gelmektedir. Astral seyahat ruhun gittiği uyku anında 5 dakika ile 2 saat arasında zaman biçilmiştir.

ABD’li bir yazar olan Robert Monroe, bu konu hakkında çok fazla araştırmalar yapmış ve şu anda çalışmalarını da Monroe Enstitüsü adlı kurum bünyesinde çalışma ve araştırma arkadaşları ile  sürdürmektedir. Uyku esnasında gerçekleşen bu durum, stresli bir günün sonrasında uyku haline geçme sırasında ya da çok relaks olunan uyku esnasında meydana gelmektedir. Söylenene bakılacak olursa, ruh uyku haline geçme esnasında göbek kısmından ayrılmaya başlamaktadır.

Astral Seyahat yapmak için ne yapmalıyız 

 Rahatlama :  Bunun için rahat bir yatak ve sessiz bir ortam hazırlanmalıdır. Önceden de söylediğimiz gibi o gün ya çok uykumuz olmalı ya da çok yorgun olmalıyız. Astral Seyahat ederken tam olarak yoğunlaşabilmek için, yatağın karşısında bir tablo varsa ona, yoksa da sade bir alana odaklanılmalıdır. Bundan sonra kişinin kendini telkin edici “Göğsümden yukarıdaki bölüm ağırlaşıyor. Göz kapaklarım ağırlaşıyor. Gittikçe tüm bedenimin ağırlaştığını hissediyorum.” Şeklindeki cümleleri 4-5 defa söyledikten sonra gözler açılır.

Astral seyahat anı :

Astral seyahat etmeden önce kişi ruhunun seyahat edeceği yeri belirlemelidir. Belirlenen yer bedenden 2 metre uzaklıkta belli bir yer olmalıdır. Gözler kapatıldığında oluşan karanlığa konsantre olunmalıdır. Konsantrasyonun tamamlandığından emin olunduktan sonra, bir gücün bedeni yukarıya çekmek istediği düşünülmeli, ve bunu gerçekten isteyerek düşünmelidir. Bedenden çıtırdama, kulaklardan çınlama sesleri ve kalp atışlarında hızlanma olacaktır. Bu etkiler doğal bir durumdur. Korkunun üstesinden gelinmelidir, çünkü korku astral seyahati engelleyebilir.
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.OR


Forgot your password?


OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.