Bacak inceltme hareketleri neler?


1
2 paylaşım, 1 puan

Toplumdaki insanlara bakıldığında son zamanlarda sağlıklı beslenme ve sık sık spor yapma göz önünde bulunuyor. Kişilerin çoğu hem sağlık sorunları ile karşılaşmaktan korkuyor hemde fit bir vücut görüntüsünü kazanmak istiyor. Bu amaca ulaşmak çok zor görünmüyor. Eğer işinde uzman olan bir sağlık danışmanına gider doğru beslenme takvimi uygulayarak düzenli spor yaparsanız istediğinize kısa bir zamanda ulaşabilirsiniz.Vücudunuzda birçok bölgeyi zayıflatmakta isteyebilir ya da bölgesel zayıflama yöntemini de kullanabilirsiniz. Bunlardan biri de bacak inceltmeden geçer. Bakalım bacak inceltme hareketleri neler?

Bacak inceltme hareketleri neler?

Vücudunuzu bölgesel şekilde zayıflatmak istiyorsanız belirli bir diyet programı doğrultusunda vücudunuzun belirli bölgesine ait hareketleri yapmanız gerekir. Bugün ki haberimiz bacak bölgenizi inceltmeniz için gerekli hareketler.

Benzer içerik:  Mide küçültme ameliyatı nasıl yapılır

-Calf raise: Bu hareket şeklinde ayaklar omuz genişliğinde açık,vücudumuz dik ve parmak uçları tam karşıyı gösteriyor şeklinde olacaktır.

-Step up with leg lift exercise:Bu egzersiz bacağı yukarı kaldırarak adım atma hareketidir. Bir tane egzersiz bankı ya da alçak bir sehpa edinin. Dik bir şekilde bankın önünde durun ve sağ bacağınızı egzersiz bandına koyun. Ellerinizi her iki yanda kalçanıza yerleştirin ve sağ topuğunuzun üzerinde yükselerek sol bacağınız düz olacak şekilde kendinizi yukarı itin.

-Squat: Bu hareketimizde ayaklar omuz genişliğinde açık,vücudumuz dik ve karnımız sıkı durumda olacaktır. Topuklarınızı hafif yerden yükseltin ve sanki koltuğa oturur gibi, kalçanız geride olacak şekilde dizlerinizi kırıp, alçalın. Üst bacağınız yerle paralel olduğunda 1 saniye bekleyip, başlangıç pozisyonuna geri dönün. Tüm hareketi 45 saniye boyunca tekrar edin.

Benzer içerik:  Kurban kesmenin faziletleri nelerdir

Lateral leg lift:Bacaklarınızı omuz hizasında açarak squat yapar gibi duruyorsunuz ve bir süre durduktan sonra bacaklarınızı dik durup sağa ve sola doğru sırasıyla açma germe hareketidir.

Plie squat jump:Bacaklarınızı kalça genişliğinden biraz daha fazla açın, karın kaslarınız sıkı ve göğsünüz dik olsun. Parmak uçlarınız dışa doğru olacak şekilde plie pozisyonu alın ve ellerinizi iki yanda kalçanıza koyun. Sonrasında squat pozisyonunda çömelin ve bacaklarınız açık bir şekilde yukarı doğru zıplayın. Yeniden hızlı bir şekilde squat pozisyonuna gelin, tekrardan zıplayın.

Dumbbell step up:Bir tane egzersiz bankı ya da sehpa bulun. Ellerinize birer tane ağırlık eğer ağırlığınız yoksa su dolu şişelerinizi de alabilirsiniz. Kollarınız yanlarda, ağırlıklar ellerinizde, üst bedeniniz düz olacak şekilde sağ bacağınız ile sehpaya adım atın, sonra sol bacağınızı da çıkarın. Ardından ilk olarak sol bacağınızı sonrasında sağ bacağınızı sehpaya atın. Ellerinizde ağırlıklar varken merdiven çıkar gibi yapın.

Benzer içerik:  Mürsafinin faydaları neler