Bilinçaltındaki 21 gün kuralı nedir?


4
5 paylaşım, 4 puan

Hayatımızda radikal kararlar almaya karar verdiğimizde, kulaktan dolma “21 gün dayanırsan başarırsın!” sözünü hepimiz duymuşuzdur. Genellikle kötü alışkanlıklar ve fazla kilolardan kurtulmak için kullanılan 21 gün kuralı peki ne kadar işe yarıyor? 

21 Gün Kuralı Nedir ?  

21 Gün kuralı insanların kendilerinde istedikleri olumlu bir alışkanlık ya da kendilerinde istemediği olumsuz bir davranış,alışkanlık veya yeni bir programa girmesinde uyması gereken yeni bir kuralı beyninde yürürlüğe sokması için verilen süre zarfıdır. Bu kuralı 21 gün içerisinde gerçekleştirdiğinizde beyniniz kendine format atacaktır.

21 Gün Kuralı Nerelerde Kullanılır  

Diyet yaparken 21 gün kuralını uygulayabilirsiniz. Örneğin : diyet yaparken tatlı ya da pilav yeme alışkanlığınızın azalması için 21 gün yememeniz durumunda beyniniz yediğiniz tatlı hissiyatını unutacak ve canınız çekmeyecektir.

Yeni alışkanlık kazanırken uygulayabilirsiniz. Kötü alışkanlıklarınıza 21 gün kuralını uygularken zorlanabilirsiniz ama yeni alışkanlıklarınıza uygularken oldukça kolay alışır ve iyi bir alışkanlık edinirsiniz.

Benzer içerik:  Mide küçültme ameliyatı nasıl yapılırOR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.OR


Forgot your password?


OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.