Biranın bilmediğiniz 8 faydası ve kullanıldığı yerler


0
2 paylaşım

Arkeolojik araştırmalara göre ilk kez MÖ 10000 yılı civarında Ortadoğu’da varsayımlara bakılarak tesadüf sonucu, buğday çorbasının mayalanması ile keşfedilmiş. Bu keşif, insanların yerleşik uygarlığa geçmesi, böylece biranın hammaddesi olan tahılları bol miktarda üretip tüketmesinin bir sonucuydu. Sümer ve Mısır kayıtlarında görüldüğü kadarıyla yazının bulunmasından sonra da Ortadoğu’da başlıca içki olarak bol miktarda  kullanıldığına rastlanıldı.

BİRA GEÇMİŞTE NERELERDE KULLANILIRDI

Günlük hayatta, dinsel törenlerde,kabileler arası kutlamalarda bol miktarda tüketilen bira aynı zamanda çeşitli meyve ve tatlandırıcılarla, mesela III. Ramses döneminde balla karıştılıp ilaç niyetine de kullanılmıştır.Güünümüzde kullanılan bir çok bira türü aromalarıyla mevcuttur .Bakalım  bira’nın yararları neler ve hayatımızdaki yerinde ne işe yarıyor

1

Bira'nın gübre olarak kullanılması

Bira aynı zamanda bahçenizdeki bitkilernizde gübre olarak da kullanılabilir. Biranın içindeki maddeler toprağa bereket getirecek, bitkilerinizin gereken mineralleri almasını sağlayacaktır.eliniz de kalan fazla biralar yada keyfinizden arta kalan bira kutularını ya da şişelerini bitkilerin dibine dökebilirsiniz.
2

Birayla saç bakımı yapabilirsiniz

Bira, içindeki besinler sayesinde, cildinize olduğu kadar saçlarınıza da iyi gelecektir. Bakımsız saçları canlandıracak,parlak görünmesini sağlayacak, ve kırıklara iyi gelecektir.
3

Bira banyosu

Cilt bakımında oldukça popüler olan bira banyoda geçireceğiniz yarım saatte, cildiniz rahatlayacak ve toksinlerden arınacaksınız. 
4

Bira yeşil alandaki salyangozları kovar

Bitkilerinizin dibine, çukur bir tabağa biraz bira koyun ve bekleyin. Salyangozlar biranın kokusuna gelecek, salyangozlar biradan rahatsız olurlar bu yüzden olan odak  noktalarından içindeki madde dolayısıyle bitkilere ve mobilyalara gelmez.
5

Hamura malzeme olarak bira kullanmak

Hamur işine çok düşkün biriyseniz ve farklı çağrışımlar yaratmak istiyorsanız hamur kıvamınıza bira koymayı deneyiniz farklı bir lezzet katacaktır.
6

Bira mobilya parlatır

İlk aşamada bir kutu bira açın ve gazı kaçana kadar birkaç saat bekletin dilerseniz yarısını için 🙂  İlk önce parlatacağınız mobilyanın iyice tozunu alın ve temizleyin. Ardından, gazı kaçmış birayla bir beze dökün ve mobilyanızı ovmaya başlayın sonucunda sizde ne derece parladığına şok olacaksınız .
7

Birayla etinizi marine edin

Et yemeklerinin ve mangalların vazgeçilmezi olan birayı etinizi pişirmeden önce bölye denediniz mi ? Pişireceğiniz eti ocağa koymadan önce birkaç saat biranın içinde bekletin. Ne kadar uzun beklentirseniz etiniz o kadar lezzetli olacaktır. Biraya tuz, karabiber ve çeşitli baharatlar ekleyerek, lezzete lezzet katabilirsiniz.
8

Ve tabikide mangal yanında bira 🙂

meat, grill, bbq,
Sadece ilkbahar yaz aylarının değil zamanı ve vakti hiç bir zaman olmayan nerede olursa içilen herşeye uyum sağlayan en çokta mangalla uyum içerisinde dans eden bira keyifli etkinliklerin başkomutanıdır.Keyifli vakitler ..
Benzer içerik:  Cheescake Hangi Ülkenin Mutfağına Özel,Frambuazlı Cheescake TarifiOR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.OR


Forgot your password?


OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.