Buckingham Sarayı hakkında bilgiler


0
1 paylaşım

Yıllardır varlığını sürdüren Londra  kraliyet sisteminin baş bireylerinin içerisinde yaşadığı Buckingham Sarayı, Londra Westminster’da bulunmaktadır. Saray 150 yıldır özel mülk olarak kullanılmaktadır. 19. ve 20.  yüzyılda saray mensuplarının halkı selamlayacağı bir balkon yapılmıştır. Sarayın toplam 775 odası bulunup bunların 9 adet tören odası, 52 adet yatak odası, 188 adet hizmetkar odası, 92 adet ofis olarak yer almaktadır. Alan olarak 77.000 m2 lik bir alana sahiptir.

Buckingham Sarayında yaz ayları yani ağustos ayından eylül ayına kadar süren uzun metrajlı ve kraliçe tarafından kabul edilen elbise ve mücevher gibi hediyelerin ziyaretçilere sunulduğu bir sergi düzenlenir. Bu sergide sanat dünyasının en üst noktalarında bulunan Rembrant, Vermeer, Poussin, Claude, Canaletto ve Rubens gibi sanatçıların çalışmalarına rastlayabilirsiniz.Ziyaretçilere açılan salonda çeşitli heykeller,giysiler ve hediyelik eşyalar misafirlerine sunuluyor.İngiliz ve Fransız yapımı mobilyalar gelen misafirleri kendisine hayran bırakıyor.

Sarayın bahçesi hem saraya ait hemde zaman zaman halka açılıyor.Yılın belirli tarihlerinde ahırlardan çıkarılan hayvanlar buralarda halka gösteriliyor.Saray muhafızları ise halk tarafından oldukça sevilen kişiler olarak halktan isteyen kişilerle resim çektiriyorlar..Muhafızlar İskoç, Galler, İrlanda, Coldstream ve Grenadier olarak farklı farklı sınıflara ayrılmıştır.