Burçlara göre meslek seçimi


0
1 paylaşım

Günümüze kadar gelen burçlar eski dönemlerde Yunanlılardan gelmektedir.. Büyük İskender dönemine kadar, Eski Yunan’daki gökyüzü incelemeleri yeryüzünde olan olayların açıklamasını ve kehanetleri içermezdi. Gelecekle ilgili tahminler, gökyüzü cisimlerinin hava durumunu etkiliyor olduğu görüşünden ibaretti. Bu dönemden sonra Mezopotamya uygarlıklarının etkisi ile Eski Yunan’da astronominin yanı sıra astroloji de boy göstermeye başladı.Burçlar kadınların ve erkeklerin üzerindeki davranışlar ve yaşayış biçimlerine göre değişiklik gösterdiği kanıtından ortaya çıkmıştır.

Burçlara göre meslek seçimi

Mezopotamyalılar ve Eski Yunanlılar gök bilimiyle ilgilenerek güneşin dönüşüm aşamasında insan üzerinde etkileri araştırılarak sonuçlara varmışlar. Bunun sonuçlarından biri de burçlara göre kişilerin meslek seçimleridir.

Koç burcu için en iyi meslekler: askeri personel, spor, siyaset, itfaiyecilik, cankurtaranlık ,girişimci, gazeteci, savunma avukatı, bütünsel şifacı, profesör, konuşmacı, dublör, kuaför, satış temsilcisi, dergi editörü, temsilci gibi meslekler olarak sıralanır.

Boğa burcu için en iyi meslekler: Bankacı, reklamcılık, dekorasyon, bankacılık, çiçekçilik, peyzaj yönetici, emlakçı, fotoğrafçı, film yapımcısı, iç mimar, dansçı, müzisyen, sanat galerisi yöneticisi, restoran sahibi, makyaj sanatçısı, şarkıcı olarak sıralanabilir.

İkizler burcu için en iyi meslekler: Gazeteci, danışman, web geliştiricisi, acente, girişimci, makyaj sanatçısı, kuaför, editör, proje yöneticisi, politikacı,yazar,film yönetmeni, yoga öğretmeni, tercüman, stand-up komedyeni, DJ, borsacı olarak sıralanır.

Yengeç burcu için en iyi meslekler: Kurumsal şirket yöneticisi, çocuk bakıcısı, editör, yazar, galeri sahibi, tiyatrocu,meteoroloji uzmanı,arkeoloji uzmanı,sanat yönetmeni, iç mimar, kadın hakları avukatı, şehir plancısı, aile terapisti, otel sahibi, bilgisayar sistemleri analisti veya programcısı, ev sahibi işletme sahibi, örgüt stratejisti olarak sıralanır.

Aslan burcu için en iyi meslekler: Aktör, öğretmen, danışman, sanatçı, iç mimar, avukat, ressam, dini lider, CEO, organizatör,borsa,mimar, insan hakları savunucusu, çocuk kitapları yazarı, politikacı, konuşmacı, yaşam koçu, dansçı, moda tasarımcısı, oyun geliştiricisi, hayvan eğitmeni olarak sıralanır.

Başak burcu için en iyi meslekler: Gazeteci, ofis müdürü, veteriner, biyolog, muhasebeci,öğretmenlik, eleştirmenlik, hemşire, istatistik, tasarım, sosyal hizmetler uzmanı, sistem tasarımcısı, proje yöneticisi, bütünsel şifacı, beslenme uzmanı olarak sıralanır.

Terazi burcu için en iyi meslekler: Moda tasarımcısı, iç mimar, yaratıcı yönetmen,avukat,danışman,siyasetçi, sanatçı, gazeteci, avukat, yargıç, parti organizatörü, makyaj sanatçısı, gurme, insan hakları savunucusu, komisyoncu, mühendis, mimar olarak sıralanır.

Akrep burcu için en iyi meslekler: Avukat, emlak, psikolog, bankacı,ticaret, medyum, vergi avukatı, organizatör, gazeteci, müzisyen olarak sıralanır.

Yay burcu için en iyi meslekler: Girişimci, yazar, yayınevi sahibi, konuşmacı, tasarımcı, satış temsilcisi, akademisyen, seyahat rehberi, uluslararası insan hakları organizatörü, çevreci olarak sıralanır.

Oğlak burcu için en iyi meslekler: Film yapımcısı, yönetici, politikacı, polis memuru, borsacı, doktor, okul müdürü, CEO, finansal planlama uzmanı, işletme sahibi, mimar, yaratıcı yönetmen olarak sıralanır.

Kova burcu için en iyi meslekler: Öğretmen, bilim adamı, satış elemanı, halkla ilişkiler, pop yıldızı, astronom, psişik şifacı, talk show sunucusu, yazar, araştırmacı, bilgisayar programcısı, mucit, fütürist olarak sıralanır.

Balık burcu için en iyi meslekler: Fotoğrafçı, yönetmen, müzisyen, sanatçı, insan kaynakları müdürü, hemşire, fizyoterapist, psikiyatrist, şifacı olarak sıralanır.