Burçlara göre renk ve koku tercihleri


0
1 paylaşım

Her burcun kendine göre psikolojik durumu , sosyal yaşantısı,olaylara karşı tepkileri,koku seçimleri ve renk seçimleri mevcuttur. Yıldızınız ne ise ona göre kişisel kimliğiniz ve seçimleriniz vardır. Peki hangi burç hangi rengi ve kokuyu tercih eder sizin için bir araya getirdik.

Koç burcu renk ve koku tercihi : Koç burcu olan kişiler siyah renge göre çekim duyar ama tercihlerini kırmızı renkten yana kullanırlar. Koç burcunun yönetici gezegeni Marstır . Marsın rengi ise kızıldır. Koç burcunun tercih ettiği kokular ise lavanta,baharat,odunumsu ve karanfilimsi kokulardır.

Boğa burcu renk ve koku tercihi : Boğa burcunun rengi kırmızı olsa da turuncu ve turuncunun tonundan olan bütün renklere kendilerini yakın hissederler. Venüs gezegenine ait olan bu burç gül kokularından ve çiçek kokularından hoşlanırlar.

İkizler burcu renk ve koku tercihi : İkizler burcunun rengi ise turuncudur. Turuncu rengi pek çok üst baş konusunda kullanmasalar da sarı renge de çekim duyarlar. Papatya kokusu gibi çiçeksi kokular severler.

Yengeç burcu renk ve koku tercihi : Bu burçlar renk olarak gümüş rengine çalan renklerden hoşlansalar da beyaz renk kullanmaktadırlar. Yengeç burcu kişiler ise gül ve leylak kokularını tercih ederler.

Aslan burcu renk ve koku tercihi : Güneş grubu olan bu burçlar güneşin temsil ettiği sarı,kırmızı ve turuncu renklerini kullanmayı tercih ederler. Aslan burcu kişiler papatya çiçeğine bakmaktan huzur duyarlar ve lavanta,misk çiçeği ve çiçeğin her türlü kokusundan hoşnut olur.

Başak burcu renk ve koku tercihi : Başak burcu kişiler toprak grubu olduğundan dolayı yeşil tonlarını severler. Yeşil ve sarı renk tonlarını hayatlarında kullandıklarında hoşnut olurlar. Bu kişiler kır çiçekleri,limon ve turunç gibi çiçekleri gördüklerinde o ortamda vakit geçirmekten çok hoşnut olur ve bu çiçeklerin kokusunda huzur duyarlar.

Terazi burcu renk  ve koku tercihi : Bu burcun rengi yeşildir fakat kendini pembe rengi gördüğünde huzurlu hissedebilir. Yasemin çiçeği kokusundan hoşnut olur. Gül kokusu da diğer bir  koku tercihi olabilir.

Akrep burcu renk ve koku tercihi : Bu burcun rengi kırmızı ve siyahtır. Kan kırmızısı renklere bayılırlar. Renk anlayışları bazen yeşile de  dönebilmektedir. Lavanta ve karanfil kokusundan yana koku tercihleri mevcuttur.

Yay burcu renk ve koku tercihi : Kırmızı,mavi ve turuncu renklerini seven yay burçları Karanfil,lavanta ve yasemin kokularını tercih ederler. Gelenekleri gereği yay burcu kişiler antik çağlarda bile karanfillerini tapınaklara bıraktıklarına rastlanılmıştır.

Oğlak burcu renk ve koku tercihi : Yeşil kahverengi ve lacivert kokularından hoşlanırlar. Kır çiçeklerini,  çam  kokularını ve  kamelya  çiçeğini  severler.  Elma  ağacının  çiçeğine   ve  orman  gülüne bakmaktan  mutluluk  duyarlar. Çam  ağacı  ve  Selvi  ağacını  seyretmek,  Oğlak  burcundan  olanlara  huzur verir.

Kova burcu renk ve koku tercihi : mor menekşe tonlarını,  maviyi  ve  metalik  renkleri  severler.   Mor  renkli  bir  nesleye  baktıklarında  huzur  duyarlar. Menekşe  ve  Mavi  renkli  elektirik   tonları,  Kova  burcundan  olanların  ruhunu  dinlendirir. Menekşe  Nergis  ve   Zambak  çeşitleri  Kova  burcunun  uğurlu  çiçekleridir.  Kova  burcundan  olanlar;  nergis,  Menekşe, Zambak  ve  Orkideleri  severler…

Balık  renk ve koku tercihi :   en  sevdiği  renkler  mavi  rengin  tonlarıdır.  Yeşilin  tonlarınıda  beğenirler.  Eflatun  ( mor ve  menekşe arası bir  renk) renk tonlarına  bakmak  balık burcu  mensuplarının  ruhunu  dinlendirir.  Gümüşümsü  renk  tonlarına  karşı  çekim  duyarlar.  Balık  burcu mensupları;  su  zambaklarını,  nilüfer  çiçeğini  ve  yasemini  severler.  Ful  ve  misk  çiçeği  Balık  burcundan  olanların  ruhunu  dinlendirir.