Büyü Nedir,Büyünün İslami Hükmü Nedir,Büyü Bozma Duası


0

Büyü,özellikle ip,saç,tırnak ve kişinin elbiselerinden yararlanılarak yapılan bir takım dine aykırı olan ve şeytandan yardım istenilerek yapılan durumdur. Dinimizce büyü yapmak günah ve haram kılınır. Şeytanla iş birliği yaparak kişilerin mutluluğunu engelleyerek onları kendine çevirmek son derece yanlış bir hareket olarak günah kılınmıştır. Kuran’da geçen bazı hadislerde büyü yapmanın günahlarından ve zararlarından bahsedilmektedir.

Büyü Hadisleri Neler ,İslami Hükmü Nedir 

Kuran-ı Kerim’de büyü ile ilgili olarak en geniş bilgi Bakara Suresi’nin 102. ayetinde verilmektedir.”Süleyman’ın hükümranlığı hakkında onlar, şeytanların uydurup söylediklerine tabi oldular. Hâlbuki Süleyman asla kâfir olmadı. Fakat o şeytanlar kâfir oldular. Çünkü insanlara büyüyü ve Babil’de Harut ile Marut isimli iki meleğe indirilen şeyleri öğretiyorlardı. Hâlbuki o iki melek : ‘Biz ancak bir imtihan için gönderildik, sakın büyü yapmaya cevaz verip de kâfir olma’ demedikçe bir kimseye öğretmezlerdi. İşte bunlardan kişi ile karısını ayıracak şeyler öğreniyorlardı, fakat Allah’ın izni olmadan bununla hiç kimseye zarar verebilir durumda değillerdi. Onlar, kendilerine zarar verecek, faydası dokunmayacak bir şey öğreniyorlardı. Andolsun ki, onu her kim satın alırsa, ahirette onun bir nasibi olmadığını gayet iyi biliyorlardı. Fakat karşılığında canlarını sattıkları şey ne kötüdür! Keşke bunu bilselerdi!”

Büyünün İslami Hükmü 

Dinimizce yasaklanan büyünün tamamen büyü olduğunun kanıtına varılmış ve yasakların sonucunda bunun ahlaksızlık,imansızlık ve insanları aldatmak olarak terimlemiştir. Büyünün İslamî hükmü şöyle verilmiştir: Eğer yapılan büyü, küfrü gerektiriyorsa, bunu yapanın küfre gireceği açıktır. Yine yapılan sihirde imanın şartlarından birini inkâr etmek varsa, o büyü küfrü gerektirir. Mesela birisi, büyücülerin her şeyi yapabileceğine inanırsa, Allah’a şirk koştuğundan kâfir olur.

Büyünün Belirtileri Neler 

-Büyünün en büyük etkisi ruhlar üzerindedir; sihri yapanlar fikirleri bozar, kalbleri çeler, ahlâkı perişan eder, toplumların altını üstüne getirir.

-Büyü yapılmış kişiler genellikle uyku düzensizliği yaşar ya da aniden uykudan uyanırlar.

-Tıbben çözülemeyen çeşitli boyun ve baş bölgesinde ağrılar meydana gelir.

-Gaipten sesler duyar.

-Takip ediliyormuş hissine kapılır.

-Kısmet bağlama büyülerinde erkek yada kadın evlenmek istediği halde karşısına çıkan çıkmayan kişi ile hiçbir şekilde evlilik yoluna giremezler.

-Karı koca arasını açma büyülerinden birbirini çok seven çiftler birbirinden nefret ederler.

-Kazancı olan kişilerin kazancı azalır.

Büyü Yapıldığını Anlamak İçin Nerelere Bakmalı 

Büyünün tesir ettiği kişilerde eşyaların durumu normal seyrinde değildir. Kişi sahip olduğu kimi eşyalarla ilgili farklı deneyimler yaşamaktadır. Büyü yapılıp yapılmadığını tespit etmemizi sağlayan bu eşyaların en ilginç olanları “anahtarlar” ve “ayakkabılar”dır.

-Evde kişiye birebir tesir etmesi için büyü yapılan belirli yerler vardır. Bunlar tuvaletler,banyo ve yataklardır.

Büyüden Kurtulma ve Büyü Bozma Duası 

Hz. Muhammed döneminden beri büyü bozma duası hükmünde okunan sureler Felak ve Nas sureleridir. Aynı zamandan bu dualar nazardan korunmak için de birebir olarak hala günümüzde okunmaktadır. Bu iki surenin okunması ile en güçlü büyüler dahi bir anda hükümsüz bırakılabilmektedir.

Felak ve Nas surelerinin sözleri şöyledir:

“Bismillahirrahmanirrahim”

“Kul e’uzü birabbilfelak. Minşerri ma halak. Ve min şerri ğasikın iza vekab. Ve min şerrinneffasati fiyl’ukad. Ve min şerri hasidin iza hased”

“Kul e’uzü birabbinnas. Melikinnas. İlahinnas. Min şerrilvesvasil hannas. Elleziy yüvesvisü fiysudurinnas. Minel cinnetivennas.” (Amin)