Çay lekesi nasıl geçer


0
3 paylaşım

Yemek kültürümüze baktığımızda en sevdiğimiz yicek ve içeceklerin başında yağlı ve lekesi zor çıkan şeylerin olduğunu görüyoruz. Çay da bunların başında geliyor. Peki çay lekesi döküldüğü yerden çıkar mı ? Çay lekesi en iyi nasıl temizlenir hepsi gönderimizde.

Çay lekesi nasıl çıkarılır?

Giysideki çay lekesi için çözüm : Giysinize  çay döktükten sonra, uygulamayı yapmadan önce, giysiyi ters çevirerek öncelikle soğuk suyla yıkamak gereklidir. Sonrasında renk açıcı ürün içermeyen bir deterjanla soğuk su kullanarak bu çay lekesinin üzerine bu karışım dökülmelidir.

Halıdaki çay lekesi için çözüm : Halıya direkt olarak beyaz kağıt havlu bastırılarak çayın ıslaklığını ve olağan rengini halıdan almamız gerekmektedir. Toz çamaşır deterjanını hafif köpürtüp halıya bastırıp bir kaç dakika bekleterek halıyı aşındırmadan yumuşak bir şekilde  nemli bezle lekeyi ovalamanız gerekmektedir.

Koltuktaki çay lekesi için çözüm : Genelde kumaş koltuklardaki çay lekelerine müdahale beyaz sabun ile yapılmaktadır. Öncelikle çayın nemliliğini beyaz peçeteyle aldıktan sonra üzerine beyaz sabun uygulamanız gerekmektedir.
OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.OR


Forgot your password?


OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.