Çekici dudaklar nasıl olur ? dudak bakımı


0

Kadınlar saçlarının,gözlerinin,kirpiklerinin,vücut hatlarının hoş durmasını ilk kendi için ister sonra ise başka kadınlarla yarış haline girer 🙂  Dolgun ve bakımlı dudaklar en az saçlar kadın dişiliğin simgesidir. Peki dudak bakımı ve çekici dudakları nasıl elde edebiliriz.

Dudaklar yapısı gereği ince bir yapıya sahiptir.Bunun için dudaklarımızı soğuktan korumalı bunun için çeşitli  dudak bakım kremleri kullanabiliriz.Bunların yanında doğal yöntem olarak Zeytinyağı ve vazelin kullanabiliriz. Bunların dışında eğer ince dudaklı bir bayansanız dudaklarınıza küt ince tonlu bir kalemle dudak çizginizi yaratıp sonrasında hafifçe dudaklarınıza ruj sürebilirsiniz.

Dudaklarınızı dolgun ve seksi göstermek istiyorsanız ortasına dudak kalemi ile hafif çizin ve parlatıcı sürün. Dudaklarınız dünyaya açılan en özel ve güzel penceredir.

  • Çatlayan dudaklar için : 200 gram susam yağı,50 Gr bal mumu, ocakta bal mumunu erittikten sonra içerisine susam yağını ekleyin sonrasında her gün bu karışımı dudaklarınıza sürün. Dudaklarınızdaki çatlakların ve açılmaların giderildiğini göreceksiniz.
  • Dolgun dudaklar için :  1 tatlı kaşığı bal ,2-3 damla zeytin yağını karıştırın. Bu iki ürünü diş fırçasıyla dudaklarınıza sürün bir hafta sonra değişimi göreceksiniz.