Penis eğriliği neden olur,belirtileri nelerdir


1
1 puan

Son zamanlarda kadınlar meme kanserine yakalanma riski ne kadar artmaktaysa erkek adayların ise cinsel organının şekli kansere yakalanma ihtimalini ortaya koymaktadır. Cinsel organınızda ki eğrilik meydana gelirse bunların risklerini iyi düşünmenizde fayda var.

Erkeklerde idrar yaparken dikkat etmesi gerekilen unsurlardan biri idrar yaparken idrarın gittiği yönü ve penisin eğriliği hakkında dikkat çekmesidir. Peniste herhangi bir eğrilik söz konusu ise kansere yakalanma riskiniz bir adım daha önde olmaktadır.

Peyronie hastalığı adı verilen ve kabaca sonradan gelişen penis eğriliği anlamına gelen hastalığa sahip olanlar ile mide, deri ve testis kanseri arasında keskin bağlantılar bulundu. Penil fibroz olarak da adlandırılan cinsel organı eğriliği, 40 ile 70 yaş arasındaki her 100 erkeğin ortalama 3.7’sinde rastlanıyor. İngiltere’de bu hastalıktan muzdarip 155 bin kişi olduğu belirtiliyor.

Genel olarak  ürolojik sorunu olan babalardan oğullarına bu riskli hastalık geçebilmektedir. İngiliz  doktorlar bu konudaki verdikleri öngörülerde kesin olarak yıllık kontrollerinin yapılmasında fayda ve erken teşhis olacağını bildiriyorlar.

Benzer içerik:  Pentagon'dan Dabık AçıklamasıOR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.OR


Forgot your password?


OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.