Doğal yollarla mide küçültmenin yolları


0
2 paylaşım

Kendinizi fit görmek istediğiniz en etkili zaman yaz aylarıdır.Bu zamanlar yaklaştıkça doğal bir şekilde zayıflamak ve sağlıklı beslenmek için elinizden geleni yaparsınız.Uzmanlar sağlıklı bir görünüme kavuşmak için sabırsız davranıp hemen kilo vermek ve kötü bir görünüme kavuşmak yerine ,bu isteğinizi yenip zamana bölmeniz de fayda olduğu söylenmektedir.Hızlı bir şekilde kilo vermek hem sağlık açısından kötü sonuçlar doğuracak hemde görüntü açısından vücudunuz da sarkmalar meydana gelecektir. Aşırı yoğun diyet listelerinde genel olarak yağsız besinler tüketilmesi söylenmektedir.Fakat bu tarz beslenme sonucunda vücudumuzda E,A,K gibi vitaminler azalacak ve sonuçlarında saç dökülmeleri,kemik erimesi,halsizlik,tırnak dökülmeleri ve ağız çevresinde yaralar görülecektir.Bu dönemlerde aşırı diyet listelerinin yanında aşırı ağır spor programları düzenlemeniz ise böbrek ve karaciğerinize zarar verecektir.

Doğal Yollarla Mide Küçültmenin Yolları 

-Midenize sık sık ve düşük miktarda kalori barındıran besinler ile doldurduğunuzda mide hacminde bir zaman sonra küçülmeler meydana gelecektir.

-Özellikle depresyon zamanlarında kişiler tek arkadaşı olarak yemek yemeğe sarılırlar. Böyle zamanlarda vücudunuzu tanımalı ve ona göre beslenme çizelgesi çıkarmalısınız.Tabii ki öncesinde psikologlardan yardım alınmalıdır.

-Özellikle yemek sonrası ve aç karınla asitli içeceklerden uzak durulmalıdır.Asitli içecekler daima mideyi genişletirler.

-Bulgur gibi suyla birleştiğinde şişen ve mideye şişkinlik yaratan besinlerin az ve küçük porsiyonda tüketilmesine dikkat edin bu midenizin genişlemesini sağlar.

-Gün içerisinde bol bol yeşil çay içilmelidir. Yeşil çay metabolizmanızı hızlandıracaktır.

-Yumurta, et, süt, yoğurt, tavuk gibi protein yönünden zengin gıdalar kasların korunarak yağ yakılmasını sağlar, öğünlerdeki protein miktarını artırın.

Benzer içerik:  Yeni moda karanlıkta parlayan fosforlu makyajOR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.OR


Forgot your password?


OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.