Doğal yöntemle kirpik uzatma yöntemleri nelerdir


0

Kadınların cilt bakımından sonra öne gelen en önemli bakım unsurları ya saçları yada kaş ve kirpik ikilisidir. Yüzümüzde göz kapaklarımızın üzerinde yer alan kirpiklerimiz, gözlerimizi dışarıdan gelecek her türlü zararlı etmenlere karşı korucuyu kalkan olma görevini üstlenmişlerdir. Uzun kirpikler bakışlarınız için oldukça kuvvetli olabilirler. Peki bakımlı biriyseniz ve kirpikleriniz doğal yöntemle uzasın istiyorsanız aşağıdaki bilgilere göz atın.

Vazelin kullanımı : Kirpik bakımı vazelin ürününün kullanımıyla birlikte sonuçları olumlu yöndedir. Doğal yönden kirpik uzatma yöntemleri arasında en çok kullanılan vazelin ürünü kirpikleri nemlendirdiği gibi bayanlar arasında kirpikleri bir yandan da güçlendirdiği için en bilindik kirpik bakımı ürünlerinden bir tanesidir. Vazelini uyumadan önce kirpik diplerinize bir kulak pamuğu çubuğu yardımıyla kirpik diplerinize uygulayarak sabaha kadar köklerin beslenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Zeytinyağı kullanımı: Zeytin yağının saç bakımında da kür olarak kullanıldığını biliyoruz. Kirpik bakımında zeytinyağı kullanımı söz konusu olduğunda da etkili bir şekilde yapılabilmektedir. Zeytinyağı normal şartlarda nasıl ki saç köklerini beslemek ve saçları güçlendirmek için kullanılıyorsa aynı etkiyi göstermesi adına kirpiklerde de kullanılabilmektedir.

Doğal yağ karışımı kullanımı : Haftada üç kez olacak şekilde zeytinyağını, badem yağını ve kakao yağını kirpiklerinize sürmeye yetecek şekilde karıştırdıktan sonra, hafifçe yatmadan önce uygulayarak kirpiklerin ihtiyacı olduğu bakıma ulaşmasını sağlamak mümkündür.

Rimel kullanmaya ara verme : Sürekli olarak rimel kullanma ve kirpik diplerine sürülen eyeliner ve kalem gibi ürünler, kirpiklerin havasız kalmasına neden olarak zaman içerisinde yıpranmalarına ve dökülmelerine neden olmaktadır. Bu nedenle kirpik bakımı yaptığınız süreçlerde mümkün olduğunca rimel kullanmayınız.