Doğru Ekspresi Hakkında Bilinmeyenler


1
5 paylaşım, 1 puan

1000 Kilometrelik efsane yolculuk hikayesinden geçen Doğu Ekspresi son zamanlarda gezgincilerin gözdesi durumunda.. Biletleri aylar öncesinden rezerve edilen hatta bilet almak içinde bir 6 ay kadar süre beklenilmekte.. Eğer Ankara’dan Kars’a gidecekseniz kesintisiz bir hat şeklinde size kolaylık sağlıyor..Ankara’dan kalkan tren ertesi günü Kars’a varmış oluyor. Eğer rahatınıza çok düşkün bir gezginseniz kesinlikle yataklı vagonu tercih etmenizi öneririz. Tercihinize göre koltuk ve yataklı vagonlarda şu unsurlar yer almakta:İsterseniz pulman olarak adlandırılan normal koltuklarda, isterseniz örtülü kuşetli denilen koltukların ranza şeklinde yatağa dönüştüğü dört kişilik odalarda ya da yataklı vagonda seyahat edebilirsiniz. Seçin, beğenin, alın demek yerine trenin keyfini çıkarmak için yataklı vagonla yolculuk geçirmeniz önerilerin arasında.

Benzer içerik:  2001 Renault Kangoo arabası ve köpeğiyle dünyayı gezen kadın

Doğru Ekspresi Bilet Ve Gıda Fiyatları Nasıl?

Kars seyahati için ihtiyacınız olan biletleri, TCDD’ye ait resmi web sitesi üzerinden satın alabiliyorsunuz. Bilet bulmak gerçekten zor, bu yüzden sıkı bir takibe ihtiyacınız olacaktır.En uzak mesafe olan Ankara-Kars arasında iki kişilik odada kişi başı fiyatı  ise yalnızca 97 TL.Yanınıza aldığınız besinler biterse sakın üzülmeyin. Hazırlıksız yakalanan yolcular için tren içerisinde bir kafeterya ve restoran tipi işletme mevcut. Fiyatlar oldukça uygun ve bir esnaf lokantasını andırdığını da ifade etmek mümkündür.

Cağ Kebabı Nasıl Yeniyor ?  

Son dönemde Doğru Ekspresi adeti haline gelinen bu durum  çok daha popüler hale geldi. Restoranlar ve bazı işletmeler, Erzurum’da vereceğiniz molalarda size yemek getirebiliyor ve bunlardan bir tanesi de Erzurum’un çok meşhur cağ kebabıdır. Gara yaklaşmadan önce siparişlerinizi verdiğiniz takdirde kebabınız hızlı bir şekilde sizlere teslim ediliyor.

Benzer içerik:  2020'de bu projeyle uçucaz !

Doğu Ekspresinde En  Güzel Manzara Nerelerde?  

Doğu Ekspresinde ülkemizin her şehri tabiki de muhteşem.. Doğu Ekspresi Ankara Garı’ndan yola çıktıktan sonra Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum şehirlerini geçtikten sonra Kars’ta son buluyor. Trende yol boyunca göz alıcı manzaralar görebilme şansını yakalayabilirsiniz fakat Erzincan’ın İliç ilçesi ile Erzurum arasında en iyi manzaraları görebileceğiniz de öneriler arasında yer alıyor. Ankara’dan Kars yönüne giden Doğu Ekspresi buralardan sabahın ilk saatlerinde geçiyor.Bu yüzden bir gün öncesinde güneşin ne zaman doğduğunu kontrol edip saatlerinizi gün batımına uygun bir şekilde kurmak..

Tren Yolculuğuna Çıkarken Yanımıza Neler Almalı?

Benzer içerik:  Yüzyıldan fazladır "bisiklet şehri" olan Kopenhag

-Sonuçta yolculuk esnasında elektronik aletlerinizin elbet şarjı bitecektir. Yedek taşınabilir şarj makinesi vazgeçilmezlerden biridir.

-Bilgisayar

-Tablet

-Vazgeçilmez en önemli unsur Termos

-Telefon

-Fotoğraf Makinesi

-Kısa kordon almamanız prizinize 3lü priz almanızda fayda oldukça var

-Islak ve kuru mendil

-Çöp poşeti

-Kalın giysileriniz (kış ayında gidecekler için)