Dolandırıcılıkda yeni uygulama “WhatsApp Gold”


1
1 puan

Bu dönemlerde sizi sözde WhatsApp’ın gizli bir sürümü olan WhatsApp Gold‘u kullanmaya davet eden mesajlar alabilirsiniz. Gelen mesajda WhatsApp Gold’un, ünlüler ve zengin insanlar tarafından oldukça popüler olduğu ve WhatsApp’ın özel bir sürümü olduğu belirtiliyor. Bu mesajları kesinlikle dikkate almayıp linke tıklamamalısınız.

WhatsApp Gold dolandırıcılığı ilk kez 2016 yılında internet dolandırıcıları tarafından ortaya çıkmıştı aradan geçen dört yıl sonra tekrar hayatımıza girdi.

İnsanlar corona virüsü ile evlerinde mücadele ederken en çok iletişime ihtiyaç duyuyor ve telefonlar ile her zamankinden daha fazla zaman geçiriyor. Dolandırıcılar da bu durumu fırsat bilerek WhatsApp Gold dolandırıcılığını tekrar hortlattı.

Uygulamanın kullanıcılar tarafından indirilmesini sağlamak amacıyla video arama özelliği, yeni emoji karakterleri, geliştirilmiş güvenlik özellikleri gibi gerçek olmayan iddialar var. Ancak WhatsApp’ın internet sitesinde “WhatsApp Gold” şeklinde özel bir versiyondan bahsedilmiyor.

Eğer böyle bir mesaj aldıysanız ve mesajın içerisindeki linkten telefonunuza bir uygulama indirdiyseniz, en kısa sürede telefonunuzu sıfırlamanızı öneriyoruz. Henüz hangi ülkelerin bu virüsten etkilendiği ve kaç kişiye bulaştığına dair bir bilgi yok.