Dünyanın en zehirli yılanı


0

Yılanlar yeryüzünde insanları korkutan çığlık atmasına kadar sebep olan hayvanlardan biridir. Yılanlar  yaradılış şekli ile evcil olmayan hayvanlardır. Yılanlar yer yüzündeki hangi canlıyı ısırırsa ısırsın ısırdığı canlının kanı yılanın zehrinden pıhtılaşacak ve ısırılan canlı ölecektir. Bir yılanın sadece tek bir ısırığındaki salgıladığı zehri 44 insanı  ve bir çok fareyi öldüreceği aşikardır.

Dünyada 3000 çeşit zehirli yılan mevcuttur. Etobur olan yılanların dişlerinin ön kısmında bulunan zehirli diş parçacığı bir canlıyı ısırdığı anda zehir saçar. Etobur olan yılanlar bir geyiği rahatlıkla yutabilir. Peki dünyanın en zehirli yılanı hangileridir ? 

Dünyanın en zehirli yılanı

Dünya üzerinde yaşayan en zehirli yılan taipan isimli bir yılandır. Bu zamana kadar 44 kişiyi öldürdüğü bahsedilen yılan Avustralya’nın kırsal kesiminde yaşamaktadır. Dünyanın en zehirli yılanı olarak bilinen Taipan 3,5 metre boyunda ve 30-40 kilogram ağırlığındadır. Taipan yılanı ısırdığı her canlıyı istinasız felç eder. Dünyanın en zehirli yılanlarının arasında aslında 5-6 adet daha yılan vardır fakat diğerlerinin öldürdüğü insan sayısı 4-5 -6 kişiden ileriye gidememiştir. İçlerinden en zehirlisi taipan yılanı  olarak bilinmektedir.