Dünyanın en zengin ülkesi hangisi biliyor musunuz


0

2017 Yılında yapılan araştırmalarda dünyanın en zengin ülkesi olarak Katar seçilmiştir. Katar’da kişi başına düşen gelir miktarı 145.000 $ Dolar olarak geçildi.

Tam adı “Katar Devleti” olan Karar, Arapça’da yağmur damlası anlamına gelmektedir. Aynı zamanda “Devlet-ül Katar” olarak da anılan bu ülke, Arap Yarımadası’nın doğusunda konuşlanmaktadır. Bu ülkenin tek sınırı Suudi Arabistan ülkesi ile vardır. Doğu kısmında da sınırı olmasa da Birleşik Arap Emirlikleri, kuzeyinde de İran bulunmaktadır.

2 Milyonu aşkın nüfusu ile Katar gelirini Petrol rezervelerinden kazanmaktadır.

Ülkede yaşayan Katarlıların hayatlarındaki en büyük pozitif etkinin ise ülkede herhangi bir sağlık hizmetine, kullanılan suya, elektriğe, gaza veya bir durumun / olayın vergisine tabi olarak bir ücret ödeme zorunlulukları olmaması olduğu söylenebilir. Çünkü Katar vatandaşı olan her kişiye bu imkan doğduğundan itibaren tanınmıştır. Yalnız bu koşullar sadece önceki kuşaklarından beri Katar’da ikamet eden kişiler için geçerlidir, sonradan Katar’a gelen ve göçmen olarak Katar vatandaşlığı alan kişilere bu tip imkanlardan ücretsiz yararlanma şansı tanınmamıştır.

Hayatlarını hızlı yaşayan Katarlı gençlerden karelere göz atın :