Duvardaki lekeler nasıl çıkarılır?


0

Mobilyalarımız ve duvarlarımız ev içerisinde ne kadar az kullanılmakla bilinse de aslında biz farkında olmadan kirlenen yerlerden biri olarak biliniyor.Duvarlardaki lekeleri silerek çıkarmak ev hanımları için ne kadar zor bir durum olsa da çeşitli çözümleri var olmakta.. Bilmemiz gereken ilk kural lekeler duvara kalıcı iz olarak kalmadan çıkarmak.Duvardaki lekeler nasıl çıkarılır?

Duvardaki lekeler nasıl çıkarılır?

Duvardaki lekeler ne gibi sebeplerden çıkar ilk olarak ona bakalım.

-Soba lekesi

-Kalorifer lekelesi

-Priz etrafındaki lekeler

-Duvardaki boya kalemi lekesi

-Toz egzoz dumanı

-Sigara dumanı

-Çamur

-Pastel boya

-Ketçap lekesi gibi …

Ilık suya sirke,borax ve amonyak ekleyerek temizlemek:Arap sabunuyla başlayan, yağ çözücü, çamaşır suyu, sirkeyle artan ve amonyak, borax, parafin gibi kimyasal maddelerle zirveye ulaşan bu formülleri duvarınızda denemeden önce yanınızda bir yangın tüpü bulundurmanızın faydası olabilir.

Duvardaki yemek ve yağ lekelerini çıkarmak için ise yarım kova ılık suya bulaşık deterjanı, yağ çözücü ve domestos ekleyin. Daha sonra bulaşık süngeri ile lekenin üzerine karışımı uygulayın.

Duvarların tozunu alırken ise ılık suyun içine bir miktar sirke koyup daha sonra duvarı silerseniz mikroplardan da arındırmış olursunuz. Temizlik yaparken sağlığınız için eldiven takmayı ihmal etmeyiniz.

Çocuğunuzun boyadığı duvarlardaki lekeleri çıkarmak için ise cif sürüp silebilirsiniz.