Elektirik kesintisini önceden haber veren uygulama geliştirildi


0

Türkiye’de yapılan planlı elektrik kesintileri, EPDK mevzuatı gereğince web siteleri, e-mail, gazeteler gibi iletişim kanallarından ilan ediliyor. Buna karşın abonelerin bu kesintilerden haberdar olmaması, günlük yaşam ve iş dünyasında ciddi sıkıntılara yol açabiliyor.

Önceki seneden hatırlayacağımız üzere İstanbul ve farklı şehirler de olmak üzere elektirik kesintileri bir çok firmanın üretiminde sıkıntı,ulaşımda ve haberleşmede Türkiye olarak ciddi sıkıntılar yaşamıştık.

istanbul-da-3-aralik-ta-elektirik-kesintisi-yasanacak-6345557AKEDAŞ, Türkiye’deki tüm planlı elektrik kesintilerini web sitesi üzerinden duyuran Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) ile iş birliği yaparak, bu soruna akıllı bir çözüm geliştirdi.

1425473830-elektrik-sistemlerinde-slider-1

AKEDAŞ, Türkiye’deki elektrik tüketicilerini yakından ilgilendiren konuya sosyal sorumluluk yaklaşımını benimseyerek Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü Kemal Önyurt ve proje ekibi tarafından kodlama, uyarlama ve tasarımı yapılan ‘E-kesinti’ mobil uygulaması ile Türkiye’nin her bölgesindeki elektrik kesintisini, bölgedeki abonelere cep telefonları aracılığıyla bildiriyor.