Erkekler Neden Aldatır?


0

Erkeklerin aldatma sebebi arasında birçok neden olabilir fakat bu kadın olarak sizin aptal,çirkin ya da kariyersiz bir kadın olduğunuzu göstermez. Günümüzde kadın ya da erkek yakışıklı ya da güzel olsa bile aldatıldığı birçok çiftten görülebilir.Bunun en en bilineni Angelina Jolie bile örnek verilen çiftlerin arasındadır. Araştırmalar sonucu erkeklerin kadınları neden aldattığını öğrenmek için 200 bekar ve evli çiftle görüşme sağlanıp sonuçları test edilmiştir.

Erkekler Neden Aldatır 

-Duygusal tatminsizlik sonucu erkekler başka kadınlarda duygularını daha iyi ifade etme özgürlüğüne kavuşuyor.

-Duygusal hissiyatlarını eşlerinde kaybedip yeni partnerler arayışına gidiyor ve bunun sonucunda %48’lik kesim duygusal tatminsizlikten dolayı eşlerini aldattığını belirtiyor.

-Kadınlar çoğunlukla daha fazla seks ihtiyacı için aldatıldıklarını düşünseler de bunun yanlış olduğu araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır. Erkeklerin sadece %8’i daha çok seks arzusunu yaşamak ve bunun evliyken başka avlara çıkmanın verdiği bir haz olduğunu düşünerek aldattıklarını söylüyorlar.

-Fazla duygusal gözükmeyi sevmeyen erkekler eşlerine takdir edilme isteğini belli edemedikleri için başkaları tarafından takdir edilince hoşlarına gidiyor ve aldatma iç güdüsü ortaya çıkıyor. Bu yüzden kadınların eşlerini takdir etmesinde fayda var.

-Erkeklerin %77 ‘sinin yakın arkadaşı ya da aile dostlarının muhakkak karısı olduğu halde başkalarından hoşlandıklarını biliyor hatta aldattığını bildiği halde buna engel olmuyorlar. Bu durumdan rahatsızlık duymayan kişiler maalesef bu durumu meşrulaştırarak normal bir durum haline getiriyor.

-Erkeklerin %66’sı kendini haklı olduğuna inandırmakla beraber suçsuz bir hissiyatla yaklaşarak pişmanlık duygusunu bastırdıkları kanıtlanmıştır.

-%40 ‘lık bir kısım iş yerinde tanışarak ilişkiye başlıyor. Peki bu nasıl bir aşamada gerçekleşiyor. Erkeklerin eğer ev ve evlilik hayatında olumsuzlukları yer alıyorsa bundan oldukça fazla etkilenerek huzurlu bir ortam arıyorlar.Bu durumda aldatmak için kendilerine mazereti hazır olarak görüyorlar.

Benzer içerik:  İnternet bağımlıları için poliklinik !

-%73’lük kısmı metresi dediğimiz tek gecelik olarak ortaya çıkarak tanıştıkları kadınlarla bir aydan fazla süredir görüştüklerini ve ilk buluşmada seviştiklerini dile getiriyorlar.Bu aldatmaların ana sebebi “erkek aldatır” yorumunun genel bir yorum olarak aldatmayı meşrulaştırmaya ittiği gerçeğinle ortaya çıkarmaktadır.