Eşcinsellik belirtileri nelerdir


2
1 paylaşım, 2 puan

Modern çağda ortaya çıkan durumların başında gelen bir dürtü de cinsel tercihlerimizi   ayırt etme sorunudur.  Kendinizi fark etmeniz ilerideki yaşamınız  kişisel kimliğiniz için bilmeniz gereken bilgidir. bizim ve gelecekteki çocuklarımızın kişisel kimliğini anlaması  için bu hassas konuda bilgili olmalı ve bilgileri en doğru şekilde aktarmak zorundayız.

Eş cinsellik (homoseksüellik) Nedir ? 

Homoseksüellik kişinin kendi cinsiyle aynı kişiden hoşlanma hissiyatı duyması ve romantik bir bağ kurmasına eşcinsellik diyoruz. Başka bir terimle kişinin karşı cinse değil aynı cinse duyduğu duygusal bağa eşcinsellik oluşmaktadır. Eşcinsel  bireylerde erkeklere kullanılan “gay” kadınlarda ise “lezbiyen” olarak geçmektedir. Avrupa ülkelerinde cinsel tercihlerini farklı şekillerde seçen insanlara her ne kadar hak ve özgürlükler verilse henüz ülkemizde bu haklar tanınmamıştır. Bu yüzden eşcinsel olan bireyler bir diğer bireylerle evlenememekte ve askere gitme konusunda sıkıntı yaşamaktadırlar.

Eşcinsellik Belirtileri Nelerdir ? 

  • Eşcinsel olan kişiler ve davranışları kişinin bazen farkında olmadığı gözlenir ve hiç beklemediği bir anda ortaya çıkar . Bunlar davranışları ile ortaya çıkabilir.

  • Erkek bireylerde küçük yaşlardaki davranışlarındaki farklılıklar ortaya koyan ilk belirtilerden biridir.

  • Erkeklerde bir diğer davranış ise ellerini bellerine koymaları (sinirlenirken ve heyecanlanırken .. )
  • Çocukken kız çocuklarının erkek oyuncaklarıyla erkeklerin ise kız çocuklarının oyuncaklarıyla oynaması bu belirtilerden biridir.

  • Erkek ve kız çocuklarında 6-12 yaş sınırlarında erkek çocuklarının anne,teyze,hala,abla ile daha çok vakit geçirme isteği doğururken kız çocuklarında ise amca,dayı,kuzen gibi bireylerle daha vakit geçirme isteği bu belirtilerden biridir.

  • Eşcinsel bireyler genellikle gay sanatçılara özenir ve sevdiği sanatçılar genellikle gay’dir.

  • Kişiler eşcinsel olduklarını anladıklarında kendilerini spora verirler ve daha fit güzel ve göze hoş gelen görünüme sahip olmak isterler.
Benzer içerik:  Menisküs Nedir? Menüsküs Yırtığı Nasıl Olur

  • Dışarıdan tepki almaktan çok korkar ve çekinirler. Toplumsal olarak ne tepki alacaklarını tam olarak  tahmin maalesef edemezler.

  • Kendi kişisel haklarını savunmakta zorlanırlar.OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.OR


Forgot your password?


OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.