Evde tek başına saç nasıl yapılır? Evde saç ve dip boyası yapımı


0

Kuaförlerin kapalı olduğu bu karantina günlerinde evde saç nasıl boyanır, dip boyası çıkınca ne yapılabilir? Evde dip boyası yapılır mı? İşte evde dip boya ve boya yapmanın püf noktaları.

Evde dip boyanızı yaparken çok dikkatli olmasınız çünkü yapacağınız her yanlış saçlarınızın köklerinin yanmasına aynı zamanda ciddi zararlar almanıza sebebiyet verebilir. Bu nedenle tekrar ediyoruz, evde dip boyası yaparken dikkatli olmalısınız.  

Evde dip boyası nasıl uygulanır?

İlk olarak boyanızı hazırlamalınız. İhtiyacınızın olacağı tüm araç gereçlerin ulaşılabilir olduğundan emin olunuz. Havlu, tarak, vs. Boyayı hazırladıktan sonra tarakla güzelce saçlarınızı tarayın ve tokayla parçalara ayırın. Ardından yeni çıkan saçlarınızdan başlayarak boyayı eşit miktarda olacak şekilde uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra kalan boyayı saç uçlarına sürün ve 10 dakika daha bekleyin. Son olarak durulayabilirsiniz.

Evde dip boyası yaparken dikkat edilmesi gereklenler

– Saç diplerinize uyguladığınız renk, saç uçlarınız ile uyuşmayabilir. Bu durumda saç uçlarınızda boyayı daha uzun süre bekletebilirisiniz.

– Saç boyasına başlamadan önce alın bölgenize ve kulaklarınıza vazelin sürün. Boyanın akmasını önleyebilirsiniz.

– Saç boyası kimyasal olduğu için uzun süre bekletilmez. Saçlarınızın yanmasına ve yıpranmasına neden olur.

– Çikolata kahverengi bir saçların dipleri uzadığı zaman saçlarımızın öncelikle diplerini 30 dakika kadar sonrasında da uç kısımlarına on dakika beklettikten sonra yıkayıp durulayabiliriz. 

– Ateş kızılı bir saç rengi boyasıyla boya yapılmış saçların dip kısımları boyalık olduğu zaman, genellikle ateş kızılı saçların canlılığı ve parlaklığı da iyice gittiği için bu saçların dipleri ve uç kısımları aynı zamanda boyanırsa çok daha iyi sonuçlar elde edilecektir.