Eve sinen kızartma kokusu nasıl geçer?


0

Kızartma şüphesiz bir çoğumuzun sevdiği yemeklerin başında gelmektedir. Kızartma yapmak çoğu kişi tarafından çok zahmetli olarak görülmektedir. Çünkü kızartma yaparken ortaya çıkan koku, kişinin kıyafetlerine, şaçlarına hatta eve dahi sinmektedir. Peki, evdeki kızartma kokusu nasıl geçer?

Evdeki kızartma kokusu nasıl geçer? 

Evdeki yemeklerinizi yaparken kızartma yöntemini sık sık kullanan bir bireyseniz ve bu durumun lezzeti kadar meşakatlerinden şikayet ediyorsanız aşağıdaki tavsiyelere uymanızı rica ederiz. 

-Vanilya kullanmak: Kızartma yaparken en etkili yöntemlerden biridir. Kızartma yaptıktan sonra tavanın içine bir paket vanilyayı dökün ve kısık ateşte birkaç dakika kadar kavurun. Oldukça güzel bir kokuya sahip olan vanilya’nın kokusu etrafı saracaktır.

-Limon Kabuğu: Bu alternatif ise ocakta limon kabuğu yakmaktır. Yarım limonu ya da limon kabuğunu ocağın en küçük gözüne koyun ve ateşi kısık kalacak şekilde ayarlayın. Yanma süresini kendiniz belirleyebilirsiniz.

-Sirkeli su : Su  ve sirke karışımı özellikle balık kızartmasından sonra faydalanabileceğiniz bir yöntemdir. Balık kızarttıktan sonra bir cezveye 1/2 Su  ve 1/2 çay bardağı elma sirkesini koyun. Bu karışımı 20 dakika boyunca kısık ateşte kaynatın. Kokunun yavaş yavaş kaybolduğuna şahit olacaksınız.

-Maydanoz :Her ne kızartıyor olursanız olun, tavadaki yağın içine bir parça maydanoz koyarak kokuların tüm eve yayılmasının önüne geçebilirsiniz. Maydanozun kızartmalarla içli dışlı olmaması için onu saplarıyla birlikte büyük dallar olacak şekilde yağın içine bırakabilirsiniz.

-Yeşil Elma:Maydanoz kadar bilinen bir yöntem olmasa da yeşil elma dilimleri de kızartma yağının içine konulduğu takdirde kızartmanın kokusunun dört bir yana yayılmasını engeller.

Siyah Çay:Neredeyse her evde olduğundan emin olduğumuz siyah çayın kuru halini alın ve mümkünse teflon bir tavaya koyup bir süre kavurun. Yoğun bir duman çıkacaktır, korkmayın. O duman sayesinde kızartma kokusu yok olur.

Benzer içerik:  Polis, kontrol sırasında çantada "koala" bulduOR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.OR


Forgot your password?


OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.