Evliliği kurtarmanın yolları nelerdir


2
3 paylaşım, 2 puan

Hayatınızı bir süre sonra beraber sonlandırmak istediğiniz kişi ile ticari bir anlaşma değil onunla mutlu bir hayat için kader ortaklığı kurarsınız. Bu bazıları için yanlış bazıları içinse ölene kadar verilen en doğru ve radikal bir karar haline gelmektedir. Evliliğin yürüyebilmesi için en önemli unsur tartışmalar da ya da hararetli konularda iki taraflı konuşulmaması, bir taraf konuşurken bir tarafın susması ve bunların ne olursa olsun saygı ve sevgi çerçevesi üzerinde meydana gelmesidir.

Evliliklerin çatırdamasıyla tarafların karar vermesi esnasında  evlilik danışmanına gidilerek bu durumlar konuşulmalıdır. Bu durumların tek  taraflı olmadığı bilinmelidir. Kötü giden evlilikleri kurtarmanın yolları nelerdir sizin için farklı yöntemleri bir araya getirdik. 

  • Karşımızdaki kişiyi değiştirmemeli ve onun için değişmemeliyiz : Evlilik ve flört zamanında eşlerin birbirlerine yaptıkları en büyük hata huylarını,sosyal alışkanlıklarını ve giyim tarzlarını değiştirmeleridir. Evlilik hayatında ise erkekler kendi kurallarına uyulsun ve kadın onun kuralları ile yaşasın isterler. Oysaki kural şudur. Kadının da erkeğinde ayrı ayrı hayatları vardır evlilik ise 3. bir hayatları bakış açılarının saygı ile  doğurduğu bir hayattır.

  • Sabırlı yaklaşmak : Uzun ilişki sonrası da olsa toplumsal da olsa insanların birbirine maalesef sabrı olmamakta. Sabırlı olmak  ise tartışmaların sonucunda olumlu sonuçlar alınacağının kapısını açmaktadır. Affedilecek tartışmalar için büyük kavgalar çıkarmaya gerek olmadığını bunun için sabrederek zamana bırakmanızı tavsiye ederiz.

  • Konuşmak : Ateşli tartışmalarda ilk olarak kendinizin dinlenilmesini ısrar etmeyin bu bencil bir davranış olacak ve anlayışsız bir kişi olarak gözükebilirsiniz. Tabii her zaman karşı tarafı siz dinleyin demek istemiyoruz kimi zamanlar onunda sizi dinleyeceği vakit gelecektir. Unutmayın ki eşler birbirlerinin en iyi arkadaşıdır. Bir taraf susarken öteki dinleyecek ve sonrasında diğeri düşüncelerini ortaya koyup anlaşma yolu bulacaktır.
Benzer içerik:  Kolay ezberleme yöntemleri nelerdir?

  • Çocuk yapmak : İlişkiyi kurtarmak için çiftlerinin ikisinden de bir parça olarak ortak bir sevgi parçası olarak çocuk yapılır. Bu bazı çiftlerde olumlu sonuç alabilir bazı evlilikler içinse o kadar kopulmuştur ki bu çare olmayabilir…

  • Yatağa birlikte gidin : İlk evlenilen zamanlarda yatağa ne kadar heyecanlı girildiğini hatırlanarak aynı heyecanı kaybetmeden yatağa girilmelidir. Uzmanlar tarafından yapılan yoruma göre : eşinizle aynı yatağa girdiğinizde sevişmeseniz bile onunla kısa süreli bir şeyler ,bir sohbet ve bir dokunuşun bile size olumlu bir etkisi olacaktır.

  • Özür dilemekten çekinmeyin : İki çift arasında yapılan tartışma sonrası “Özür Dilerim” kelimesi en az “Seni Seviyorum” kadar anlamlı ve özeldir. Bunu asla söylemekten çekinmeyin. Fakat karşınızdaki insanın bunu her zaman fırsata çevirmesine de izin vermeyin..

  • Evde geçirdiğiniz vakitlerde özel işlerine izin verin :Bütün hafta çalıştıktan sonra evinizde vakit geçirdiğiniz sırada karşınızdaki kişiye bir işte siz vermeyin. Oyun oynamasına,kitap okumasına belkide yemek yapmasına izin verin. Tam bir şey yapmak istediğinde ona  dolabı tamir etmesini ya da ütü yapmasını söylediğinizde keyfi kaçabilir. Anlayışlı olmanız da fayda var..