Fotoğrafta güzel çıkmak için tüyolar


0
1 paylaşım

Fotoğraf çekinmenin tarihi çok eski zamanlara dayanmaktadır. Fotoğrafın tarihi Yunan tarihinden gelerek çekmek,ışık,kazımak ve çekinmek olarak günümüze kadar gelir. Kelime anlamı, ışık yardımı ile iz bırakmaktır. Fotoğraf, cisimlerden yansıyan elektromanyetik radyasyonun toplanıp odaklanmasıyla oluşturulur. En yaygın rastlanan fotoğraflar insan gözünün görebileceği kalıcı görüntüler meydana getiren dalga boylarıyla olan fotoğraflardır.Peki fotoğraf çekinirken nasıl yakışıklı ya da güzel çıkılır?fotoğrafta güzel çıkmak için neler yapmalıyız bakalım.

Fotoğrafta güzel çıkmak için tüyolar

En yaygın rastlanan fotoğraflar insan gözünün görebileceği kalıcı görüntüler meydana getiren dalga boylarıyla olan fotoğraflardır.Peki fotoğraf çekinirken nasıl yakışıklı ya da güzel çıkılır?fotoğrafta güzel çıkmak için neler yapmalıyız bakalım. Fotoğrafın çekilebilmesi için ışık şarttır. Işık herhangi bir kaynaktan cisme gelir. Cisimden yansıyan ışık bir algılayıcıya yani göze ya da filme ya da sensöre geldiği zaman görünür olur ve renkleri konusunda bilgi verir. Cisimlerin renkleri üzerine gelen ışığın ışık ısısı ve ne kadarını absorbe edip ne kadarını hangi dalga boyunda yansıttığına göre algılanır. Örneğin beyaz duvar sarı ışık ile aydınlatıldığında sarı, mavi ışık ile aydınlatıldığında ise mavi renk olarak görünür. Ancak kırmızı renkli cisim yeşil ışık ile aydınlatıldığında siyah gözükebilir.

Kimi insanlar fotoğraflarda çok güzel çıkarken kimi insanlar diğerleri gibi objektif olmayabilir bu tarz kişi olduğunuzu düşünmeniz sizin özgüveninizi kırmaması gerekmektedir. Fotoğrafta güzel ya da çirkin çıkmak kavramlarının kullanılmasının yerine tüyolarının doğru uygulanıp uygulanmaması daha doğru olacaktır.

Öncelikle rahat ve özgüvenli olun.

Özel bir çekim yapıyorsanız, birkaç fazla fotoğraf çektirin, arasından mutlaka çok beğendiğiniz bir poz çıkacaktır.

Alkollüyken fotoğraf çektirmemeye dikkat edin, gözleriniz pek te hoş görünmeyecektir.

Çenenizi yukarıda tutarak gülümseyin ki, özellikle kadınların sorun ettiği gıdı durumunun görünmemesi için önemli bir unsurdur..

Dilinizi dişlerinizin arkasında tutarak gülümserseniz yüzünüz gergin görünmeyecektir.

Olduğunuzdan daha kilolu görünmek istemiyorsanız ve doğal görünüm elde etmek istiyorsanız dik durarak kollarınızı vücudunuzun yanında tutun ancak kesinlikle vücudunuza yapıştırmayın.

Giydiğiniz kıyafetlere dikkat edin. Fotoğrafta güzel çıkmanın bir yolu da kıyafetlerdir. Arka fon ve zemin rengi ile aynı renkte kıyafet giymeyin. Fotoğraf çekilirken, açık renk zeminde koyu renkli giysiler, koyu zeminde ise açık renkli kıyafetler giymek doğru olacaktır. Aksi halde yani zeminle aynı renkte kıyafet giyerseniz çoğu zaman komik duruma düşebilirsiniz.

Çektirdiğiniz fotoğraflarda gözünüz hep kapalı mı çıkıyor. O zaman şu basit yöntemi uygulayın. Fotoğrafçıya üçe kadar saymasını söyleyin. Gözlerinizi kapatın ve 3 dendiğinde gözlerinizi açın. Fotoğraf çekilirken gözleriniz açık olacak ve fotoğrafta muhteşem çıkacaksınız.

Enine çizgili blüzlerden ve bol kesim pantalonlardan kaçının bunlar sizi kısa ve olduğunuzdan kilolu gösterecektir. Yüksek bel pantolon ve etekler fotoğraflarda sizi daha uzun ve zarif gösterecektir.

Sabah gün doğarken 6-9 saatleri arasında ve güneş batarken 4-7 saatleri arasında ışığın geliş açısı mükemmeldir. Özellikle cilt problemleri olanlar, fotoğraf çektirmek için bu saatleri tercih etmeliler.