Gözaltı yağ bezeleri neden oluşur?


-1
1 paylaşım, -1 puan

Bazı insanların göz altı, göz kapağı ve göz çevresinde yağ bezelerine rastlanabilmektedir. Bazı durumlarda psikolojimizi de etkileyen yağ bezeleri aslında vücudumuzda bulunan iyi huylu kitlelerdir. Yağ bezesi tıp dilinde “Lipom” olarak terimlenir. Yağ bezesi neden oluşur sorusunun kesin bir yanıtı bulunmamaktadır. Ama yine de yağ bezelerinin oluşumuna dair tahminler bulunmaktadır. Yağ bezesi oluşumu yüksek kolestrolyağlı beslenme, kıl kökü iltihabı, hatta ve hatta genlere bağlı olarak da ortaya çıkabilmektedir.

Yağ bezelerinin giderilmesi için ne yapılmalı?

Yağ bezeleri genel olarak yüksek ihtimali yenilen yağlı,baharatlı ve şekerli besinlerin üzerinde durmaktadır. Bunların yarısı ise yanlış gen sonucu bile meydana gelebileceği kanıtına varmıştır.Yağ bezelerinin zamanla kanserleşmek gibi bir sonucu olmasa da dikkat edilmesi gerekilen ve dikkat edilmediği takdirde boyutları büyüyebilen bir kitledir. Bunun için yağ bezesinin beslenmemesi için baharatlı ve yağlı besinleri almaktan kaçınmalı,dengesiz bir şekilde beslenmemeliyiz. Bunun haricinde yağ bezelerini küçültmek için çeşitli kürler yapılmaktadır. Bunları sizin için aşağıda paylaşacağız.

Benzer içerik:  İnsan vücudundaki kıllar ne işe yarar?

Yağ bezelerine iyi gelen kürler neler 

Lavanta Kürü : Oluşan yağ bezeleri için lavanta kürün de tek ihtiyacınız olan malzemeler su ve lavantadır. 1 tatlı kaşığı lavantayı 1,5 su bardağı (ılık) içerisine koyun ve demlemeye bırakın. Kaynattığınız suyu her gün akşam vakti olmak kaydıyla 15 gün boyunca 1 bardak olarak tüketin ve bir hafta ara ile 3 kez bunu uygulayın .Değişiminizi kendi gözünüzle görün.

Soğan Kürü : Prof. Dr İbrahim Saraçoğlu’nun en sevilen kür tarifinden biri olan tarifi sizinle paylaşıyoruz. 1,5 su bardağı iyi ve klorsuz suyu ocakta kaynatırken içerisine 1 kuru soğanı 5 parçaya bölün ve içerisine atın. Bu karışımın suyunu günde iki kez ve iki kere olarak taze soğan ile yapabilirsiniz. Her gün sabah ve akşam olmak üzere tüketmeniz gerekir ve sonuçlarını kendiniz en güzel gözle görebilirsiniz.

Benzer içerik:  Cilt kuruluğu neden olur? Cilt kuruluğu tedavi yöntemi ve önlemleri

Gözdeki yağ bezesi nasıl aldırılır

Çoğunlukla gözde çıkan yağ bezeleri artık son raddesine geldiğinde gözde görme zorluğu çekilebilir. Bu durum ortaya çıktığında eğer gözün hassas bölgesindeyse kesinlikle cerrahi bir müdahale gerekebilir.Bu durumlarda elleriniz kirliyken kesinlikle gözlerinize değdirmemeniz gerekir. Sonraki aşamalarda ise kan testi yapılır. Daha sonrasında Cerrahi operasyon uygulanarak yağ bezesinin büyüklüğüne göre süresi artabilir.