sicak-bitki-cayi-icin-gif.gif

Hatmi çiçeğinin mucizevi yararları


0
1 paylaşım

Ülkemizde yetişme yeri olarak oldukça geniş bir alana sahip olan Hatmi Çiçeği son zamanların en çok aranan ilacı..Yetişme koşulları Kumlu,humuslu ve tuzlu topraklarda olan hatmi çiçeği kendine uygun bu yeri memleketimiz güzel Akdeniz Bölgesinde bulmuş.Tam bir şifa kaynağı olan bu çiçek 150 cm kadar boyu uzamaktadır. Özellikle kış aylarında grip olduğunuz ve sürekli sigara içen bir insansanız üstelik öksürüğünüz geçmek bilmiyorsa işte Hatmi çiçeği sizin için en uygun ilaç olacaktır.Örneklerin en güzeli bizi bu çiçekten haberdar eden şarkıcımız Barış Manço bir şarkısında gribal enfeksiyon kapan arkadaşlarımız için şarkısını bile yapmıştır.

PEKİ HATMİ ÇİÇEĞİNİN YARARLARI NELER

İltihap enfeksiyonlarını yok eder.Gribal durumunuz varsa bunu yavaşlatır ve ilerletmez.Prostata iyi gelir.Sinuzite iyi gelir ve hafifletir.Rahim hastalıklarında koruyucu bir etkisi vardır.Barsak iltihaplanmalarına yardımcı olur.Diş eti çekilmelerine ve kanamalarına iyi gelir.

HATMİ ÇİÇEĞİ KÜRÜNÜN HAZIRLANIŞI

Hatmi çiçeğinin yaprakları kurutulur, ya da kurutulmuş hatmi çiçeğini hazır olarak alabilirsiniz. Bir tutam hatmi çiçeği yaprağını içeceğiniz fincana atıp kaynatılmış su ile karıştırıp 2-3 dakika bekletin.Fincanın ağzı bir kapak ile kapatılırsa daha iyi demlenecektir. Ayrıca bu çay ile yüzünü yıkamanız halinde cildiniz nemlilik kazanacak ve varsa güneş lekelerinizi geçirecektir.Hatmi çiçeği çayı yedi yaş üzerindeki çocuklar tarafından içilebilir. Hatmi çiçeğinin etki sağlayabilmesi için; özellikle solunum yolu enfeksiyonları için kullanıyorsanız çayın içilmesinden sonra, en az yarım saat sigara ve asitli içecekler içmemeniz tavsiye edilir.

Benzer içerik:  Araçlarına aldıkları gençleri şişeye oturtup işkence yaptılarOR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.OR


Forgot your password?


OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.