Hindistan cevizi yağı saça nasıl kullanılır?


1
1 puan

Toplum içerisinde genel olarak kadınlar tarafından konuşulan en gözde konuşulan konu saçlardaki aşırı yıpranma ve dökülmeler. Kimimiz aşırı boya yapmaktan kimimiz ise aşırı ısıya maruz kalmaktan şikayetciyizdir. Bu durumu fırsata çevirerek kadınları mutlu eden formül hindistan cevizi yağında bulundu. Bakalım Hindistan cevizi yağının saça olan faydaları neler?

Hindistan cevizi yağı saça nasıl kullanılır?

Hindistan cevizi yağı,hindistan cevizi meyvesinin beyaz bölümünün kurutularak daha sonra soğuk sıkım yöntemiyle beraber krem haline getirilmesiyle oluşur. Uzmanlar tarafından önerilen bu yağ günümüzde hem yemeklerde hem cilt bakımında hemde saç bakımında oldukça etkili olduğu görülmektedir. Hindistan cevizi yağı cilt bakımında kullanırken her cilde uygun olduğu bilinmesi gerekir. Cilt bakımında cildi parlatır ve ferahlatır.Aynı zamanda yaşın ilerlemesine bağlı olarak cildinizde oluşan kahverengi lekelenmelere de hindistan cevizi yağının oldukça iyi geldiği biliniyor.

Saçlarınız için Hindistan cevizi yağı kürü tarifi:

-Elinize bir tutam hindistan cevizi yağını alın.

-Saçlarınızın başından sonuna kadar kökleri de dahil tüm saçınıza sürerek saçlarınızı tarayın.

-Daha sonra saçlarınızı streçle sararak tam bir saat bekleyin.

-Daha sonra saçlarınızı hafif çok az ıslatıp şampuanlayıp 5 dakika kadar şampuanlı saçınız ile beklemeniz önerilir. Bu kısımda hindistan cevizi yağı saçınızdan daha hızlı temizlenecektir.

-Sonrasında saçınızı tamamen durulayabilirsiniz.