Hindistan cevizi yağının yararları


0

Hindistan cevizi yediğimiz de yararları vücudumuzda farklı etkiler yarattığı gibi de yağının da yararlarını saymakla bitmiyor. Hindistan cevizi yağı cildimizden,saçımıza kadar faydası olan bir yağ türüdür.Hindistan cevizi yağının yararlarını sizin için aşağıda bir araya getirdik .

  1. Hindistan cevizi yağı çoğunlukla cilt bakımında kullanılmaktadır. Yağlı veya kuru hiç fark etmeyen bu yağ cildinize doğal bir güzellik katarken kırışıklıkları nemlendirerek cildi canlı  ve havadar tutmaktadır.
  2. Hindistan cevizi yağının bir kısmını alıp erittiğiniz zaman saçınıza ve uçlarına masaj yaparak kullandığınız zaman saçları beslediği ve uzattığı görülerek daha parlak bir görüntü sağlamasına sebebiyet vermiştir.
  3. Hindistan cevizi kilo  vermenize yardımcı olur . Peki nasıl ?  Hindistan cevizi yağından bir çay kaşığı yediğiniz zaman  pankreastaki stresi engelleyerek doğrudan yeme hissini yani iştah artımını  azalttığını ve dengelediği görülmektedir.
  4. Hindistan cevizi yağının diş etine yararları olduğu söylenir. dişlerinize peeling yaparak daha sağlıklı ve beyaz dişler elde edebilirsiniz.
  5. Hindistan cevizi yağının doymuş yağ içermesinden dolayı kalbe iyi gelmeyeceği düşünülmesine rağmen kalbe olan yararları da tespit edilmiştir. İçinde bulunan lorik asidin birçok kalp problemini önlemede rol oynar çünkü kolesterolün artmasına sebep olmaz aksine atar damarın zedelenme riskini azaltarak damar tıkanıklığını önler.