Hurma ile Yoğurt diyetini duyan uyguluyor, faydası saymakla bitmiyor


0
14 paylaşım

Hurma besleyici değeri yüksek olan besinlerin başında yer almaktadır. Hurma içinde bulundurduğu vitaminlerle  günlük hayatın getirdiği stres ve yoğun temponun verdiği yorgunluktan kurtulmak için adeta bir ilaç. İşte Hurma’nın faydaları ve hurma diyeti tarifi.

Hurmanın faydaları

B9 vitamini yani Folik Asit, ve proteinleri bünyesinde barındırır.

Ayrıca kalsiyum, magnezyum, potasyum, fosfor, demir ve sodyum mineralleri ile meyve şekeri açısından da zengin bir besindir.

Bedensel ve zihinsel yorgunluğu azaltır.

Vücuda enerji ve kuvvet verir.

Cinsel gücü arttırır.

Kansızlığa iyi gelir, kan yapıcıdır.

Karaciğeri güçlendirir.

Hamile ve yeni doğum yapmış olanların kendilerini toparlamasına çok yardımcı olur.

Hurmanın bu derece bereketli olmasının yanında bir de uygulandığı,hızlı ve sağlıklı şekilde zayıflamanızı sağlayan diyet tarifi mevcuttur

hurma-dogumu-kolaylastirimi

Hurma Diyeti Tarifi

Hurma yoğurt diyeti bir hafta kadar süre ile uygulanabilir.

Her öğünde 7 hurma ve bir kase yağsız yoğurt olmak üzere günde toplam 21 adet hurma ve 3 kase yoğurt ile yenilebilir.

Ayrıca  önemli nokta hurma yoğurt diyeti uygularken kullanılacak hurmaları bir gece önce bir bıçakla yararak suya yatırın. Neden mi? bknz: Suda bekletilen hurmanın laksatif etkisi artıyor. Bu sayede tok tutucu özelliği bir kaç katına çıkıyor.

Hurma ve yoğurtta günlük ihtiyaç duyulan vitamin ve minerallerin pek çoğu mevcut. Hurma yoğurt diyeti uygularken bol su içmeyi ihmal etmeyin. Hurma diyeti ile bir haftada ( vücudunuzdaki yağ oranına göre ) 5-7 kilo vermeniz mümkün.

Hurma diyeti yapılırken Tam tahıllar az miktarda tüketilebilir, tahıl yerine bakliyat ( nohut, mercimek, fasulye vs. ) tercih edilmelidir.

Bol yeşil sebze, doğal domates, balık, doğal kırmızı et ve tavuk eti, yoğurt, kefir gibi gıdalar alınmalı, ceviz, fındık gibi kuru yemişler tüketilmelidir.

yogurt-hurma-diyeti