İlluminati Nedir ?


0
1 paylaşım

Latince illuminatus sözcüğünden gelen illuminati, aydınlanmışlar anlamına gelmektedir.Olduğu anlamıyla sözcüğün insanlara ifade ettiği şey arasında büyük bir çelişki bulunmaktadır. İlluminati yıllardır tartışılan bir  bir kavram halini almıştır. İlluminati, 1 Mayıs 1776’da Adam Weishaupt tarafından kurulan gizli bir cemiyet olarak bilinmektedir. Yeni Dünya düzeni’ni sağlamak amacıyla hareket eden, ancak faaliyeti ve varlığı kanıtlanamamış bir topluluktur. Son derece gizlilik içinde tutulan üyelerin kayıtları ve bilgilerini kimse bilmemekteydi. Üyelerin her birinin kod adları olup, yazışma ve haberleşmede bu takma adlar kullanılmaktaydı. Örnek vermek gerekirse, Adam Weishaupt’un kod adı ‘Spartacus’ idi. En başta 12 kişilik üye ile kurulan bu topluluk daha sonra 80 kişiye ulaşmıştır. 1874’de İlluminati, gizli siyasi amaçları olduğu öne sürülerek yasaklanmıştı.

İlluminati’nin Amacı Nedir ? 

İlluminatinin amacı dünyada çeşitli kabileler tarafından ortaya sunulan dini inanışları ortadan kaldırmak, sosyal düzeni bozmak, hükümetleri ve onların koydukları siyasi kuralları  ortadan kaldırmak ve yeni bir dünya düzeni kurmaktır. Yani örgütün böyle amaçlara hizmet ettiğine inanılmaktadır. Çeşitli komplo teorilerine göre örgüt 10 kişi tarafından yönetilmekte ve bu 10 kişi örgütün yanı sıra dünyayı da yönetmektedir. Birçok ABD Başkanı illuminati’ye hizmet etmiş olup alınan tüm siyasi kararların illuminati örgütünün onayından geçtiği bilinmektedir. Myron Fagan’a göre Waterloo Savaşı, Fransız İhtilali ve açıklanamayan John F. Kennedy suikasti bu örgütün işidir. Dikkat çeken diğer nokta ise Holywood film sektörü bu örgütün elindedir. Günümüzde ise 10 adet yöneticisi ve 300’e yakın alt kadrosu bulunduğu, bu grubun içinde tanınmış ünlüler, bankacılar ve sanatçıların bulunduğu iddia edilmektedir.

İlluminati İnanış Biçimi Nedir ? 

İlluminati hakkında öne sürülen önemli bilgilerden  bir diğeri de örgütün şeytana tapmasıdır. Zaten illuminatinin sembollerinden bir tanesi, aynı zamanda tapınak şövalyelerinin kullandığı şeytani semboldür. Ama Baphomet’in anlamı din ve inanışlara göre farklılık göstermektedir. İlluminati inanış biçimine göre Paganlar için Baphomet, Yunan mitolojisinde tanrı olan Pan niteliğindedir. Mason ve onların uzantısı olarak düşünülen diğer gizli örgütlerde ise Baphomet, dünyanın yaratıcısı olan keçi başlı tanrıdır. İşte bu alnında pentagram yıldızı olan keçi başlı figür illuminatinin simgelerinden biri olarak gösterilmektedir.

-İlluminati gurubundan olan birkaç yabancı ünlü kareleri;