İnsan ölürken neler hisseder,ölüm anları


0
2 paylaşım

Günü geldiğinde her canlı ölümü tadacak. Alışılagelmiş ölüm anlarından yola çıkarak ortaya çıkan araştırmalardan ölürken ne hissedildiğini kabataslak da olsa bir araya getirdik.

Suyun içerisinde ölüm anı : İnsanlar suyun içerisinde ölümü yaşarken aniden panik olurlar. Nefesi tutma işlemi suyun içerisindeyken en çok 90  saniye olarak biliniyor.Daha sonra su yuttuktan sonra su içerisinde öksürmeye başlıyor.Su yuttukça kişinin göğsünde yanma ve acıma hissi meydana gelir.Sonrasında beyne oksijen gitmediğinden dolayı rahatlama ve huzur meydana geliyor.

Kan kaybederek ölüm anı : Vücudumuzda toplam kan 5 Litredir. Kanın toplam 750 Mt si tedavi edilebilir kısmdır.1,5 litre ve fazlasını kaybeden insan ilk öncelikle üşür ve susuzluk  belirtileri yaşar. Hasta yorgunluk hissiyatından sonra bilincini tamamen kaybeder.

Kafanın kesimlesi anında ölüm : Bilim adamlarının araştırmaları sonucunda kafası kesilen insanın kesilen başını gördüğü kanıtı ortaya atıldı.

Yüksek Yerden düşerek ölürken hissedilen : Yüksekten düşen insan ölüm anında acı çektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz demektir. Bir insan bir binanın tepesinden düşerken 200 km hızla aşağıya savrulduğu  kanıtlanmıştır. İnsanların %75 ‘i yere çakıldığı an ölüyor. Çakılma anında kalp ve akciğerler anında parçalanıyor.Eğer bu şekilde olmaz ise kaburgaların kırılıp organları kesmesi sonucunda yaşamını yitirir.

Elektirik çarparak ölme anı : Elektirik çarpan kişi akımdan dolayı direk kalp fonksiyonu biter. İdam edilen kişilerde beyne takılan elektiriğin beyni yakmasıyla yavaşça vücutta yanık izlerine sebep olur.

Yanarak ölme anı :  Yanarak ölen bir insanda ilk önce kaşlar ve saçlar yanmaya başlar.Derinin üzerindeki  sinir uçlarındaki yanmalar insana son derece acı yaşatıyor.Derideki sinir uçları öldükten sonra kişi acı hissetmez kişi dumandan ve gazdan ölür acıdan ölmez..

Kalp krizi : Kalp krizi başlangıcı olarak soğuk ter, göğüste ağrı ve vücutta baskı olarak nitelendirilir.Kalp krizi geçirildiği bazen anlaşılmaz ve 10 saniye içerisinde kişiyi öldürebilir.