İshal ve Karın Ağrısına Ne İyi Gelir


0
2 paylaşım

İshal,dışkılama da artışla meydana gelen bir rahatsızlıktır.Yediğimiz bir takım yiyeceklerin mikrop taşıması sonucu enfeksiyonel sorunlar sonucu bağırsaklar rahatsızlanır.İshal, insanların sosyal hayatını olumsuz yönde etkilemektedir.Aynı zamanda ishal kişinin vücudunda sıvı kaybına sebep olarak halsiz kalmasına neden olur.Bu dönemlerde ağızdan bol bol sıvı alınması gerekir. Aşırı derecede sıvı kaybeden kişiler de ise doktor kontrolünde serum tedavisi yapılır. İshal olan kişiler bu durumu anladıktan hemen sonra posalı besinler tüketmeli,bol sıvı almalı ve tuzlu beslenmelidir.

İshal Ve Karın Ağrısına Ne İyi Gelir 

-Şekerli Su:Şekerli su bir nevi serum tedavisinde kullanılmaktadır. İshal olan kişilerde sıvı kaybına sık sık rastlandığı için kişinin vücudunda tuz ve su kaybı meydana gelir.Bir bardak ılık suyun içerisine 3 adet şeker ve bir çay kaşığının yarısı kadar tuz dökün.. karıştırıp bu karışımı için.. Şekerli Suyun faydaları arasında aynı zamanda ishali kestiği gibi karın ağrılarına da iyi gelir.Şekerli su gün boyu dinç kalmanızı sağlarken,hücreleri yenilediği için estetik tedaviler sonrası hastalara verilmektedir.Ayrıca son zamanlarda sporcuların enerji içeceği yerine şekerli su tüketmeleri önerilmektedir.

-Karbonatlı Su:1 Lt suyun içerisine 3 çorba kaşığı şeker katarak bir çay kaşığı tuz ve karbonatı ekleyerek bu karışımı hazırlayın.İshale iyi gelen yöntemlerden biridir ve vücudunuzdaki tuz oranını yeniler.

-Haşlanmış Patates:Patatesin haşlanmış olarak tüketilmesi içerisindeki nişasta miktarından dolayı ishali kesmeye yardımcı olur. İshal olduğunuz zaman patatesi haşlayıp ve tuzlayarak tüketmek ishali kısa sürede kesecektir.

-Limonlu Kahve:İshale ne iyi gelir sorusuna en iyi yanıtlardan biriside limonlu kahve yöntemidir. Bir tatlı kaşığı türk kahvesinin içerisine birkaç damla limon damlatarak yutmaya çalışın. Bu hem bağırsaklarınızı toparlayıp ishale iyi gelecek hem de ishalin meydana çıkardığı kusma rahatsızlığını da engelleyecektir.

-Papatya Çayı:Papatyanın ishale iyi geldiği bilinmektedir. Bakteri ile meydana gelen ishali kısa süre içerisinde papatya çayı ile geçirebilirsiniz. Papatya çayı ishalle beraber oluşan karın kasılmalarını ve deformeyi engellemeye yardımcı olmaktadır.