İstanbul Taksim’de gezilecek yerler


0

Yurt dışında yaşayan insanların,gidip gelen insanların İstanbul için genel bir yorumu varsa oda “nerede olursan ol,yaşarsan yaşa Memleketim gibisi yok”  diye tabir ediliyor. Bunun üzerine aklınıza bir başkadır benim memleketim şarkısı da gelebilir 🙂 Peki İstanbul Taksim’de gezilecek yerler  nereleri, popüler gezilecek yerleri nereler bakalım.

  • İlk olarak Galata : Beyoğlundan hemen aşağıya indiğinizde açılan her sokağının sizi Galata’ya götürceğine şaşmayın. Entel tarzları barındıran Butikleri, puslu havasıyla işletilen cafeleri, Kulenin hemen dibinde Gitar çalan insanlar,şaraplarını yudumlayan gençleri her an görebilirsiniz.

  • Sonraki Adım Taksim Nevizade : Eskilerde insanların oturmak için gerekirse sıra bekledikleri namı değer bir yandan içkinizi içerken bir yandan sokaklara kurulan butik barlarda arkadaşlarınızla sohbetin dibine vurduğunuz Sokak olan Taksim  Nevizadeye gitmek için her zaman bir sebebiniz mutlaka olacaktır.

  • Bir sonraki Durağımız Taksim-Pera : Konumundan dolayı eski ismi Pera Palace olarak anılan biricik Pera.. İçerisinde saklı bahçeleri barındıran bu yerlerde Meyhane tarzı restoranlar yer almaktadır. Hoş sohbet,dertleşme mekanı ve kutlama mekanları arıyorsanız nezih ve sessiz mekanlar Pera’da yer almaktadır.

  • Fransız Lezzetlerinin vazgeçilmezi Asmalı Mescit j’adore chocolatier: Taksimde minnacık bir ara sokakta bulunan çikolatacı aynı zamanda Fransız  tasarım tarzıyla üzerine dikkatleri çeken pastahane olarak da geçmektedir. İçerisinde çikolata kokusu almamanız ihtimali sıfırdır. Öneriler arasında : Kestaneli çikolata,sütlü beyaz paraline -, oh -la-la beatrice isimli tatlısı da meşhur öneriler arasında yer almaktadır.  

  • Aşıkların buluştuğu Mekan Lebon Patisserie : Genellikle soğuk ve karlı kış aylarında Taksimde yürürken elleri ellerinizde hayatınızı renklendiren bir sevgiliniz,eşiniz yada sevdiğiniz bir arkadaşınız varsa kesinlikle buluşmanız gereken tatlı sohbet edeceğiniz ve taze pastaları olan mekandır. Öneriler arasında Böğürtlenli ve kestaneli pastası yer almaktadır.