Kadını Çekici Yapan Detaylar,Hangi Burç Daha Çekici


0
1 paylaşım

Kadınların erkekleri etkilemesi üzerine bir çok araştırma yapılmış ve çeşitli tezler ortaya konulmuştur. Hoşlandığınız erkeği etkilemek için bir kadın olarak öncelikle çekiciliğin en önemli unsuru elleriniz,ayaklarınız,saçınız ve teninizin temiz kokmasıdır.Sonrasında konuşma tarzınız bile onu etkileyebilir  fakat bunun tek şartı kendiniz olmaktan geçer. Erkekler söz konusu olunca hem sohbet etmeniz gerekir hemde susmanız nasıl mı ? öncelikle ilgisinin nelerde olduğunu bilmeniz gerekir bazen de gevezelik etmemeniz gerektiği  bazı durumlarda ise iyi bir dinleyici olmanız.. Sanırsak görev burada biraz da kadınların zeka ve davranış biçimine çıkıyor. Peki kadını çekici yapan detaylar neler ?  

Kadını Çekici Yapan Detaylar 

-Gevezelik Yapmak:Aslında kadınların geveze olması erkeklere aptallık olarak gelmemektedir. Saçma bir sohbet ve konuşma tarzı olmadığı sürece geveze kadınlar hem tutkulu hemde özgüvenli kadınlar olarak bilinmektedir.

-Eğer bir erkek ile buluştuğunuzda onu etkilemek istiyorsanız diğer arkadaşlarınız ya da barmenle rahat bir tavırda konuşabilirsiniz.Bu davranış abartılmadığı sürece sizin diğer insanlarla iletişime açık olduğunuzu gösterir.

-Gülüş:Bir kadının gülüşü onun tamamen çevresine kendisini sevdirmesine yarayan en önemli unsurudur. Gülüşünüz insanların beynindeki bazı hassas yerleri uyarır.

-Kırmızı Giymeyi tercih edin:Kırmızı rengin erkeklere çekici geldiği kanıtlanmıştır çünkü bu renk kadınları cinsel olarak daha arzulanan yapar. Sadece kırmızı renkli kıyafetler değil, kırmızı rujlar da buna dahil.

-Sevin Sevilin:Çevrenizdeki insanlarla yakın ilişki kurmanız sizden hoşlanan kişinin hoşuna gidecek ve sevilen bir insan olmanız sizin cazibenizi arttıracaktır.Siz başkaları ile sohbet ederken o sizin ilginizi isteyecek ve sizi kıskanacaktır. 

-Sohbet ederken ayrıntılara girin:Çoğu kadın, basit gözükmek istemediğinden çekingen tavırlar sergilemeyi tercih ediyor.Çocukluk anılarınızdan bahsetmeniz veya gündemdeki olaylar hakkında yorum yapmanız yakınlaşmanızı sağlayacak yeni konular keşfetmenizi sağlar. Aranızdaki benzerlikler sizi yakınlaştırabileceği gibi, zıtlıklar da işinize yarayabilir.Fikir ayrılığına düşseniz bile bunu en kibar ve araya çekici bir sohbet havası  katarak halledebildiğinizi göreceksiniz. Örneğin hararetli bir tartışma sırasında kendinizin en hassas noktanızın neresi olduğunu ya da nelerin hoşunuza gittiğini ona bir anda anlatmanız ikinizi de ortak bir noktaya çekecektir. Buda aranızda cinsel çekim gücünü yakınlaştıracaktır.

-Saçlarınızı uzatın:Kadınlarda uzun saç, evrensel olarak dişiliği ve saygınlığı ifade eder. Eğer saçınızı doğal yollardan Rapunzel uzunluğuna kavuşturamıyorsanız ek saç ya da çıtçıt kullanabilirsiniz. Sadece gerçekçi ve inandırıcı gözükmesine özen gösterin. 1995’te yapılan bir araştırma kısa ve uzun saçlı kadın fotoğrafları gösterilen erkeklerin çoğunluğunun yüz özelliklerine bakmadan uzun saçlı kadınları daha çekici bulduğunu göstermişti.

-Sohbet ederken avuç içlerini açmak:Karşınızdaki erkekle konuşurken avuç içlerinizi açarak konuşmak karşınızdaki erkeği daha rahat ve açık bir şekilde tanımak istediğinizi belirtir. Bu yüzden onunla konuşurken avuç içlerinizi ona doğru açın ve ona her 15 dakika da bir 5 kez  temas ederek dokunmayı unutmayın.

-Dokunmak:Onu etkilemek için değil değer verdiğinizi göstermek için ona dokunun. Bilinçaltı ona ihtiyacı olan mesajları verecektir” diyor. Saatini beğendiğinizi söyleyip bileğine dokunabilir veya soru sorarken elinizi hafifçe onun elinin üstüne koyabilirsiniz.

-Kendinizle barışık olun:Can sıkıcı konulardan uzak durarak işinizi riske sokmayın. Ortaokuldayken beden dersinde ters takla atamadığınızı veya arabayı park ederken zorlandığınızı çekinmeden anlatmanız ya da ergenlik döneminde kilolu olduğunuzu kendinizle ne kadar barışık biri olduğunuzu gösterir.

-Kıvrımlı hatlara sahip olmak:Erkekler olumlu bir bel ve kalça oranı algıladığında bilinçaltlarında “bu kadın benim çocuğumu doğurabilir” diye düşünür. California Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre iri göğüslü, basenli ve kalçalı kadınların zeka testlerinde daha iyi sonuçlar verdiğini ve çocuklarının da bu başarıyı gösterdiğini gösteriyor.Ayrıca kalçalı kadınların kalçalarında omega 3 yağı bulunduğu için bebeğin zeka seviyesinin yüksek olduğu kanıtına varıldı.

-Simetrik Yüzler:Erkeklerin beyinleri direk olarak çekici kadınların simetrik yüzlerine çektiği ve daha kıvrımlı kadınlar gibi yüz hatları simetrik olan kadınları beğendikleri kanıtına varıldı.

-Öpülesi dudaklar ne anlama geliyor? Kadınlar son zamanlarda dudakları büyük göstermek için oldukça çaba sarf ediyor ancak erkeklerin tercihi ince ya da orta boyuttaki dudaklar. Manchester Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada erkeklerin kırmızı ruju olan bir kadına 7 saniye baktığını gözlemlenmiş.

Erkeğin İstediği Kadın Nasıl Olmalı 

-Erkek genel olarak gülümseyen kadınlardan hoşlanırlar.

-Zayıflık erkekler tarafından sanıldığı kadar çekici bulunmamaktadır.Zayıf kemikli kadınları çoğunlukla tercih etmedikleri gibi yağları ve etleri sarkmış kadınları da tercih etmiyorlar. Sadece balık etli olmanız yeterli.. buda 90*60*90 olmanız değil biraz daha hatlarınızın yuvarlak olması önemli..

-Kokunuz imzanız gibi olmalı,erkekler için en önemli unsur kokunuzun güzel olmasından geçer.

-İyi yemek yapmanız önemli unsur.Erkeklerin kalbinin bir kısmı sizden geçtiği kadar yemekten geçtiği bilinen tek gerçektir.Unutmayın ki ömrünün sonuna kadar makarna ve tost yemeyecektir..

-Seksi giysiler. Spor ayakkabı ve renkli pijamalar her zaman sizin tercihiniz olmasın.. Onların es geçemediği en güzel ayrıntılar seksi gecelikler,iç çamaşırları ve topuklu ayakkabılardan geçer.. Bunları giymeniz sadece onlar için değil kendinize olan saygınız ve sevginizden de geçer .Kendinizi seksi görmek hoşunuza gitmeli..

-Sahiplenici kadın olun. Sahiplenici tavır derken onu annesi gibi sahiplenerek bir ömür mutlu yaşayacağınızı düşünmeyin sakın. Fakat kadın gibi sahiplenerek bazı durumlarda ipleri eline alan kadınlar, erkekler tarafından artı puan kazanıyor. Karşınızdaki erkeği iyisi ve kötüsüyle sahiplenin, değiştirmeye çalışmayın. Onu değiştirmeye çalıştığınızda agresifleşecek ve size karşı koyacaktır. Değiştirmek yerine ılımlı bir orta yol bulun. Hayatındaki küçük detayları bilin ve yaşamını kolaylaştırabilecek şeyleri planlayın. İlişkilerde her ne kadar sahiplenici algısı erkekler üzerinde yoğunlaşmış olsa da, erkekler de birlikte oldukları kadın tarafından sahiplenilmek istiyor.

-Özgüvenli olun.. 

Hangi Burcun Kadını Daha Çekici 

-Koç Burcu Kadını:Kendine olan güveni, çekiciliği, canlılığı,asla yaş tahtaya basmayacak olmaları ve zekaları,bir kaşık sudan fırtınalar koparması, iri gözleri ve mutluluğu,kolayca ele geçirilmeyişi,güçlü erkeklerden hoşlanması,açık, net ve dürüst tavırları,girdiği her yerde ilgi toplamayı bilmesi,zevkli ve eğlenceli oluşundan geçer.

-Boğa Burcu Kadını:Sabırlı, dayanıklı, güvenilir, becerikli oluşu,harika yemekler yapması,güzelliğine ve bakımına düşkün oluşu, giydiğini yakıştırmayı bilmesi,kolay kolay ilişkilere girmeyişi ve kolay kolay kimseye yüz vermeyişi,tutumlu oluşu,yoğun duyguları ve derinlikli düşünme kabiliyeti onu tamamen çekici kılar.

-İkizler Burcu Kadını:Her konuda bilgi sahibi oluşu,müthiş zekası,kıskanç olmayışı, sıkboğaz etmemesi, erkeğine özgürlük tanıması(Venüs, ay, yükselenine göre değişebilir),eğlenceli arkadaş olmayı bilmesi,kendini duygusal konularda kapıp koyvermemesi (güçlü durması) ,gizli bir romantik oluşu,on kadını yanyana getirseniz hiç biri onun kadar hareketli değildir.İleri yaşlarda bile formunu koruması, kendine dikkat etmesi, biçimli vücudu,siz leb demeden leblebi dediğinizi anlaması..

-Yengeç Burcu Kadını:Rahatça ev geçindirebilecek kadınlardır çünkü tutumlulardır. Bereket ve şans getirici oluşları,sır tutmayı bilmesi en önemli arkadaşlık vasıflarıdır. Sizi hiçbir zaman sırtınızdan vurmaz,masumiyet dolu çekiciliği,usta bir aşçı oluşu(hiç aç kalmazsınız),en zor gününüzde yanınızda olması..

-Aslan Burcu Kadını:Aslan kadını arkadaş çevresinde en popülerliği olan çekici kadınlardır. Dişiliği, çekiciliği, cazibesi, sıcaklığı, aklı ve güzelliği,seçimlerinde iyi kararlar vermesi en önemli unsurlarından biridir.Cinsel ateşliliği,otoriter tavırları,mağrur havası ve bu havanın erkekleri fazlasıyla etkilemesi,kadınca şefkati çoktur ancak bunu ancak çok sevdiği erkeğe gösterir.

-Başak Burcu Kadını:Evine,kendine ve eşine karışı olan titizliği ve dakikliği,tertemiz bir yüreğe sahip oluşu,kolayca hiçbir şeye, hiçbir insana kanmaması,aşırıklıklardan hoşlanmayışı,gelişmiş zekası ve estetik duyarlılığı,sadakati,cömert ve sevecen halleri,kimi zaman partnerini şaşırtabilmesi, minik şakalar yapmaktan hoşlanması,ışıl ışıl yanan gözleri, sevimli muzurlukları..

-Terazi Burcu Kadını:Mantıklı konuşmaları ve düşünce biçimi,tatlı gülümsemesi,karşısındakiyle gerekirse sonuna kadar tartışabilmesi(bazı erkekler bunu çekici bulabilir),çekiciliği,yeri geldiğinde romantik aşık gerektiğinde arkadaş olmayı başarabilmesi,flörte olan düşkünlükleri,zamanın ve ortamın tadını çıkarabilmeleri,popülerliği,tek taraflı bir aşkı kesinlikle sürdürmemesi,karşı cinsi asla sıkacak ve bunaltacak şekilde kıskanmaz..Aşırı duygusal değildir, aşk bitmişse bitmiştir, yoluna kaldığı yerden devam etmesini bilir.

-Akrep Burcu Kadını:Gizemli kişisel yapısı vardır,kara kutu gibi ser verir sır vermez.Derin düşünebilmesi, dayanılmaz çekiciliği,haz duygusu, cinsellikteki gücü(Bu onun en büyük silahıdır.),erotik zevklerini sınırsızca yaşamayı bilmesi,teninin kokusu,hem melek hem şeytansı halleri,etkileyici parfümleri,her kıyafetin içinde dişiliğini sergileyebilmesi,büyülü bakan gözleri..

-Yay Burcu Kadını:Hiç büyümeyen çocuksu halleri,daima genç kalmayı başarabilmesi,hareketliliği, muzip yanları ve macerayı sevmesi,sevimliliği, endamı, formunu korumayı bilmesi,nezaketi, asaleti, yüreğinde kötülük taşımaması,pozitif düşünceleri,abartılı hayalleri,Gezmeyi sevmesi (kapının ardında bir bavul daima hazırdır),gittiği yerlerde, girdiği ortamlarda insanları güldürmeyi başarması,olayları gülünç tarafından görebilmesi,sizi sıkmaması, ayrıldığında sorun çıkarmayışı..

-Oğlak Burcu Kadını:Her daim genç kalmayı başarması (Oğlaklar yaşlandıkça daha da güzelleşirler),soğuk görüntüsünün ardındaki güçlü çekiciliği ve gizli şehveti,sadakati, kadirşinaslılığı, sevdiklerini yarı yolda bırakmaması,erkeğini yüceltmesi, saygın bir yere getirmek için mücadele etmesi,yeri geldiğinde tüm yükün altına eline koyvermesi,doğal terbiyesi, nezaketi, ciddiyeti ve dürüstlüğü,mütevaziliği,ortama, kişiye, duruma göre kendini ayarlayabilmesi,sade şıklığı,düzgün kemik yapısı..

-Kova Burcu Kadını:İnişli çıkışlı ruh halleri, orijinal kişiliği, kimseye benzemeyen tavırları,aşırı duygusallıktan uzak oluşu, mantığının sesini dinlemeyi bilmesi,kolayca ele geçirilmeyişi,zarif, zeki, arkadaş, ortamı germeyen, akıllı biri oluşu,kova burcu kadınları en modern görüşe sahip kadınlardan biridir. Olaylara karşı kuşku, şüphe gibi duygulardan uzak oluşu.(Çünkü mantıklı düşünür)

-Balık Burcu Kadını:Burçlar kuşağının en büyüleyici kadınlarından biri oluşu,gözleri, bakışları, derinliği,merhameti, empati gücü, vefa duygusu,erkeğini mutlu etmeyi bilmesi,güzelliği ve sevimliliği,utangaçlığı, hassasiyeti, muzip ifadesi,cömertliği, kimseye benzemeyen kadınsı duruşu, gülüşü, sıcaklığı,hoşgörüsü,içindeki büyümeyen çocuksu ruh halleri..