Kadınların erkeklerden daha duygusal olmadığı kanıtlandı


0

Klişeler doğuran kadınların erkeklerden duygusal oldukları yıllardan beridir bizleri oyalayan unsurdur. Araştırmalar son hızında ilerlerken yeni ve net bir bilgiye ulaşıldı.

Kadınlar hakkında bilindik bilgileri ve tabularınızı yıkın, beyindeki farklılıklara, özellikle beynin duygu merkezindeki farklılıklara bakan araştırmacılar, her iki cinsinde duygusal mekanizmasında bir fark göremedi. böylece “kadınlar daha duygusaldır” klişsesi bilimsel olarak yıkılmış oldu.

Kadınların sadece özel günlerinde değişen hormonlarından dolayı vücut etkilenir ve biyolojik açıdan değişimler sonucu 4-5 gün kadar duygusallık söz konusu meydana gelir.

BU SADECE BİR İNANÇ

Rosalind Franklin Tıp ve Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Chicago Sinirbilim bölümünden mezun olan Lise Eliot, “Erkek tipi beyin ve kadın tipi beyin olduğuna olan inancın doğru olmadığını” söyledi.

Benzer içerik:  Şizofreniden kurtulmak için hayvanların kafasını kestiler

Eliot; “Sonuçta, insan beyinleri ve bunlara karşılık gelen insan davranışları arasında açıkça farklılık olduğu halde, bu farklılıklar sadece cinsiyet çizgileri boyunca çizilemez.” dedi


Eliot son olarak; “Gerçek şu ki hassas erkekler var ve küstah kadınlar var” “Agresif kadınlar var ve derin duygusal erkekler var” Hepimiz bu yelpazenin en aşağısındayız ve en başarılı insanlar genellikle bir çeşit özelliklere sahiptir. ” dedi.