Kadınların zevk noktaları nereleri


0
1 paylaşım

Cinsellik dünya üzerindeki bütün canlılar için vazgeçilmez bir biyolojik durum olarak bilinmektedir. Bir kadın kendi bedenini,zevk noktalarını ne kadar iyi tanırsa partneri ile sevişmesinden o kadar zevk alır. Bu durumda partnerinin de anlayışlı ve yumuşak dokunuşları olan bir birey olması gerekir. Bu kısımda her ne kadar zevk noktası kadınlar için ortaya sunulsa da erkeğin sekse bakış açısı da kadının zevk almasını sağlayan unsurların başında gelmektedir. Bakalım sekste kadınların zevk noktaları nereleridir .

Kadınların zevk noktaları nereleri

Kadının zevk aldığı noktalar partneri ile birleşme aşaması için en önemli unsurlardan biridir. Aynı zamanda partneri doğru şekilde davranmıyorsa zevk aldığı bölgeleri keşfedemez. Kadınların vücudunda erkeklerden çok daha fazla erojen nokta vardır ve sevdiği, onay verdiği, değerli hissettiği partneriyle yaşadığı cinsellik kadınları için her anlamda yaşam kaynağı olarak erkeğine hissettirecektir.Kadınların zevk noktalarını şu şekilde sıralayabiliriz.

Saçlar : Bir kadın için en önemli kısım olarak geçmektedir. Kadınlar kaç yaşında olurlarsa olsunlar saçlarına dokunulmasından son derece keyif alırlar bu duruma göre değişmektedir. Bazen şevhetle yaklaşmanız onu cezbeder bazen saçlarının kokusunu içinize çekmeniz onu son derece mutlu edecektir.

Klitoris : Erkekler klitorisi uyaracaklar diye bazen tahriş ederler. Onlara sabırla yavaş olmalarını ve nazik davranmaları gerektiğini söyleyin. Kadın bedeni erkek bedeninden farklıdır ve siz söylemedikçe yaptıklarının size ne hissettirdiğini bilemez.

Boyun ve kulaklar :Bir önceki maddede belirttiğimiz gibi saçları okşamak, koklamak, sıcak nefesini hissettirmek kadın için cazip ve çekici bir yaklaşımdır. Bunun ardından saçları yavaşça kenara alıp boynu öpmek, nefesini boynunda hissettirmek kadında cinsel dürtüleri uyandırmak için temel yaklaşımlardır. Boyna yumuşak öpücükler sonrasında yavaşça kulağında nefesinizi sıcak bir şekilde hissettirmeniz sevişmeyi çok daha cazip kılacaktır. Ancak unutmayın kadınlar, her şeyin ölçülü olmasından yanadır, beklenenden az olması tatminsizlik, fazla olması da itici bir his getirir.

Benzer içerik:  Basur belirtileri , basur(Hemoroid) nasıl geçer

Sırt Bölgesi : Erkekler sevişme ve ön sevişme esnasında genel olarak kadınların zevk aldığı bölgeler değil kendi zevk aldığı bölgelere odaklanarak hareket ederler. Kadınlar ise tek bir yerden zevk almazlar aslında bir çok kısmı erojen bölgesidir. Bu yerler kulakları,boyun,dudak,ense ve en önemlisi ise omuz ile sırtının olduğu kısımlardır. Bu kısımlarda ufak öpücükler onları oldukça etkileyecektir.

Kadının Dudakları : Dudaklar ve ön sevişme esnasında erkeğin dudaklara karşı narin dokunuşları da önemli erojen bölgelerden birini yansıtır. Dudaklarda sevişirken dokulunması ve doğru noktalarda dudak bölgesinde doğru nefes alınması kadınları oldukça etkileyen bir zevk noktası olarak bilinir.

Kalçalar:Bir kadının en hassas bölgelerinden biri de kalçalarıdır. Kalçalar ufak dokunuşlarla uyarıldıktan sonra biraz sertlikten hoşlanırlar. Sevişirken sertlikten, partnerin gücünü üzerinde hissetmekten zevk almakla acı duymak arasında fark vardır.Acı duyarsanız sevişemezsiniz. Partnerinize hangi noktadan sonra sertlikte ileri gitmemesi gerektiğini söylemelisiniz. Unutmayın: Söylemezseniz bilemez.

U noktasını önemseyin : Kadının idrar yolunun her iki yanında bulunan dokular cinsel açıdan tahrik olmaları için çok önemlidir. Kadınların çoğunluğu bu U noktasına dokunulmasından çok hoşlanır ve tüm cinsel ilişki boyunca almadıkları zevki buradan alırlar. U noktası tam olarak vajinanın üst bölümündedir ve buraya dokunulması, erkeğin cinsel organının buraya temas ettirilmesi kadına inanılmaz zevk verir.