Kahve Maskesi Nasıl yapılır? Yararları nedir?


0
4 paylaşım

Cilt güzelliğine önem veren kadınların son zamanlardaki popüler cilt bakımı maskesi tercihlerinin yanında olan kahve telvesi maskesinde birçok yararlı madde bulunuyor. Kahve maskesinin cilde bir çok faydası bulunmaktadır.Bu maske cildinizi ölü derilerden arındırıyor.Cildin daha nemli,havadar olmasını sağlıyor ve cilde daha parlak bir görünüm kazandırıyor. Kahve  maskesi cildinizdeki siyah noktaları yok eder ve cildinizin sıkılaşmasını sağlar.Kahve maskesi cilt yapınıza göre hazırlanması cildinizin olumlu sonuçlar alabilmesi için cilt yapınıza göre uygulanması gerekmektedir.Cilt tiplerine göre kahve maskesinin hazırlanışı ve uygulanışı aşağıda belirtildiği gibidir.

-Kuru Cilt Tipine Göre Kahve Maskesi : 1 tatlı kaşığı kuru kahve telvesi,1 çay kaşığı zeytinyağı ya da yerine hindistan cevizi yağı kullanılabilir. Kuru cildi olan biriyseniz içerisine biraz bal katıp bu maskeyle cildinizi yumuşak ve nemlilik oranını sağlayabilirsiniz.Bu maske haftada iki kez uygulanabilir.

-Yağlı Cilt Tipine Göre Kahve Maskesi : 1 tatlı kaşığı kahve , 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı sütü karıştırın.Sonrasında cildinize aşağıdan yukarıya doğru maske yardımı ile masaj yapın. Sonrasında 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın..

-Siyah Noktalar için Kahve Maskesi : 2 tatlı kaşığı kahve telvesi,2 tatlı kaşığı zeytinyağı,2 tatlı kaşığı maden suyunu karıştırın.Siyah noktalarınızın üzerine masaj yapın.. Sonrasında bu maskeyi 5 dakika kadar bekletin ve sonucunu görün.

Not : Cilt tipinize göre kahve maskesini haftada 2  yada 3 kez yapabilirsiniz. Fakat cildinize olumsuz sonuçlar doğurduğu takdirde hemen bırakmanızı öneririz.