Kahvenin yanında en iyi ne gider


0
1 paylaşım

Kahve sevgisi  ilk olarak Osmanlıdan takibinde kahve kültüründen anlayan bir aileden gelmektedir. Osmanlı dönemlerinde kahvenin yanında misafire su verilir .Misafir ilk önce suyu içerse karnı aç demektir. İlk kahveyi içerse karnı tok demektir. Kahvenin yanında en iyi ne gider diye sorarsanız .

Kahvenin Yanında En İyi Ne Gider ? 

-Bagel : Eğer sabah kahvaltısının yanında kahve içmeyi tercih eden biriyseniz yanında atıştırmalık hemde karnınızı doyuracak olan Bagel tercihiniz olabilir.

-Peynirli Milföy : Fransız kültürünün biraz ucundan geçen milföylü çöreklerin peynirlisini hiç tercih ettiniz mi ?  Filtre kahve ve peynirli çörek ikilisini denemeden durmayın .

-Kuruvasan : Eğer Fransız kültürüne kendinizi yakın hisseden biriyseniz Kuruvasanı bir sade yada sütlü nescafe ile tercih edebilirsiniz. Reçellileri en sevilenidir 🙂

-Mozaik kek – Pasta :  Tercihini denemediyseniz eskiden çocukken annelerimizin yaptığı mozaik pasta ve keki nostaljik bir hava ile yanına kahve koyarak tercih edebilir hayallerinize bu ikiliyi birleştirip duygularına huzur katabilirsiniz.

-Çikolatalı Pankek :  Bazen kahvaltıların bazende 5 çaylarının neşesi olan bu  kekleri Kahve yanında tercih etmediyseniz üzerine pudra şekeri dökerek denemenizde fayda var. Öneri olarak Fındıklı ya da Vanilyalı  Filtre Kahve ile tercih etmenizden yanayız 🙂

-Biscotti : Biscotti  isimli bu gevrekler White Mocha ile en çok tercih edilenlerin arasında yer alıyor.

-Fındıklı Fıstıklı Bar: Görünce aklınıza  sap sade bir  kahve gelmedi mi ?  🙂

-Baklava- Lokum : Tabiki de Türk Kültürünün vazgeçilmez Kraliçesi Türk Baklavası ya da Lokumu olmazsa olmazlarımızın arasında yer almaktadır. Eğer Hafif bir şeyler tercih ederim diyorsanız Güllü ya da Naneli Lokum önerilerimizin arasında yer almaktadır.

-Tahinli Çörek : Soğuk havaların vazgeçilmezi tahin pekmezin birleşimiyle meydana gelen tahinli çörek yanında en güzel çay gitse de kahve hastalarına kesinlikle şiddetle önerilir.