Kalçalarla ilgili bilmedikleriniz..


0

Kadınlarda özellikle şekilciliğin en önemli olan kısımlardan 3.sırada yer alan kalça bir diğer adıyla popo hakkında öğrenecekleriniz sizi şaşırtacak.

Poposunu gösteren kişiler Roma İmparatorluğu döneminden beri varlar ve popo göstermenin ilk olarak birinci yüzyılda bir aşağılama şekli olarak çıktığı düşünülmekte.

Erkeklerin ilk gözlerine çarpan yer kadınların gözleri olarak ortaya çıkmıştır. Kalça 8. Sırada yer aldığını biliyor muydunuz ?

Orta çağda kalçalar günahkâr ve utanılacak bir yer olarak kabul ediliyordu.

Kalçalar vücudun en güçlü kas grupları arasında yer alır. Bu nedenle kaslarınız kolay şekil alırlar. Oturup şekil almasını beklemek yerine kendiniz sporla istediğiniz şekli verebilirsiniz.

Yapılan çalışmalarda kalça derisinin parmak derisi gibi her kişinin kendisine özel deri yapısının ve izinin olduğu anlaşılmıştır.

Bazı erkekler sadece popo hareketlerinden bile uyarılabiliyor. Bu tip erkekler popo feşisti olarak adlandırılıyor.

Austin’deki Texas Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre, erkekler kadınların kalçasının boyutundan çok kıvrımına önem veriyor.

Büyük popolar akıllı çocuklar doğuruyor. Annenin poposunda, basenlerinde ve uyluklarındaki yağ depoları, bebeğin beyin gelişimine katkı sağlayan Omega 3 yağ asitleri içeriyor.

Sağlıklı kalça ölçüsünün vücuda göre oranının değiştiği söylenmektedir. Ancak rakamsal olarak 104 Cm ölçüsünün normal olduğu bilgiler arasında geçmektedir.

Benzer içerik:  Sahibinin sakalına saklanan şirin köpek ,sakal uzatmanın zararları neler