Kanada’da bir kasabada, musluklardan pembe su aktı


0

BBC‘nin haberine göre, Kanada’nın Alberta eyaletine bağlı Onoway kasabası halkı, su arıtma çalışması sonucu musluklardan pembe su akması üzerine şüphe içinde kalıp rahatsız olan insanlar  belediyeye şikayette bulundu.

BELEDİYE BAŞKANI ÖZÜR DİLEDİ 

Belediye Başkanı Dale Krasnow, yaptığı açıklamada, kamu sağlığının tehlike altında olmadığını belirterek, pembe suyun, su arıtma sürecinde kullanılan potasyum permanganatın yan etkisi olduğunu söyledi.

Krasnow, “Bu, muhakkak ders alacağımız ve aynı ya da benzer şartlarla karşılaştığımızda daha iyi bir karşılık vermek içiN çözümünü derhal bulmamız ve gerekli çalışmaları yapmamız gereken bir durumdur. “Halkımızdan bu utandırıcı durum için özür diliyoruz” dedi.

Potasyum permanganatın, sudaki demir ve hidrojen sülfürü temizlemek için kullanıldığını aktaran yetkililer, bir vananın arızalanması sonucu kimyasalın su deposuna aktığını ifade etti.

Su deposunun boşaltıldığını ancak kimyasallardan bazılarının dağıtım sisteminde kaldığını dile getiren yetkililer, “Musluklarınızdan pembe su geldiğini görürseniz, normal arıtma sürecinde sudaki demir ve manganezi gidermek için potasyum permanganat kullanılmıştır ve halk asla risk altında değildir.” açıklamasında bulundu.

Benzer içerik:  Rüyada silahla vurulmak ne anlama gelirOR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.OR


Forgot your password?


OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.