Kantaron yağının faydaları


0

Kantaron yağı ismi gibi bilindiği üzere kantaron bitkisinden elde edilir. Bu haberimizde size kantaron bitkisi ne işe yarar,kantaron yağının cilde faydası nedir , kantaron yağı nasıl yapılır,kantaron yağının yararları nelerdir sizinle paylaşacağız. Kantaron yağı, aktardan alacağınız kantaron çiçeği ile kendinizde evinizde hazırlayabilir elde edip uzun vadede kullanabilirsiniz.

Kantaron yağının faydaları neler 

Kantaron yağı antiseptik özelliğinden dolayı açık yaraların iltihaplanmasını önler. Eğer açık kanayan bir yara mevcutsa doğal bal ile kantaron yağını karıştırıp yaraya sürerseniz yara iyileşmeye başlar kanamasını durdurur.

Kantaron yağını doğal bir şekilde üretip vücudunuzda sizi rahatsız eden et benleriniz mevcutsa her gün düzenli olarak 2-3 ay boyunca sürerseniz et benleriniz yavaş yavaş kuruyup dökülecektir.

Kantaron yağı ile eklem ve vücutta ağrı olan kemiklerinize masaj yaparsanız ağrılarınız kısa sürede azalır.

Kantaron yağının cildi yenileyici özellikleri mevcuttur. Eğer ölü cildinize ya da pişik olan cilt yaralarınız mevcut ise kantaron yağınla hafifçe bölgeye masaj yaptığınızda cildinizdeki yumuşamayı ve değişimi göreceksiniz.

Kantaron yağının diğer önemli özelliği ülserden kaynaklı mide sorunlarına iyi gelmesidir. Ya da ayaklarınızı üşütmeden dolayı meydana gelen mide ağrıları için 1 tatlı kaşığı kantaron yağı içmenizde fayda var.

Kantaron yağı cilde iyi geldiği gibi sivilce ve akne yaralarına da  iyi gelmektedir. Akneli yaranızın üzerine masaj yaparak kantaron yağı sürerseniz akne yaralarınızın kısa sürede iyileşeceğini göreceksiniz.

Kantaron yağının hazırlanışı 

  • Yarım şişe kavanoza kuruttuğumuz  kantaron bitkilerini koyuyoruz. Üzerini örtecek kadar zeytin yağını ekliyoruz.
  • Kantaron yağının mayalanması için şişe ya da kavanozun ağzına tülbent koyup  5 gün kadar güneş gören bir yerde bekletiyoruz. Sonrasında kapağını kapatıp 45 gün bekleteceğiz.
  • 45 gün sonunda kantaron yağını bir süzgeç ya da tülbentten geçirip koyu renkli bir şişeye alıp 2-3 yıl kadar süreyle tüketebilirsiniz.
Benzer içerik:  İngiltere Ekonomisi, AB'den çıkma kararından sonra büyüdüOR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.OR


Forgot your password?


OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.