Karaciğer yağlanması belirtileri nelerdir


1
1 puan

Genellikle yağlı beslenen,bana birşey olmaz diyen ve kilolu insanlarda ortaya çıkan karaciğer yağlanmasına çözümler bulunuyor. Biraz bilgi sahibi olmak gerekirse Karaciğer yağlanması (steatosis), karaciğer hücrelerinde aşırı yağ birikimi neticesinde oluşur. Her zaman olmamakla birlikte, bazı durumlarda organın kendisine zarar vererek, siroz gibi ciddi komplikasyonlara yol açabilir.Aşırı kilolu yada obez olmak, şeker hastalığı, yüksek kolesterol ve trigliserid düzeyleri karaciğer yağlanması riskini arttıran faktörler arasındadır.

Karaciğer, ana görevi vücudu zararlı toksinlerden arındırmak olan hayati ve sağlığınızı ve hayatınızı her yönden etkileyecek önemli bir organdır. Sağlıksız ve hareketsiz bir yaşam biçimini alışkanlık haline getirdiğinizde karaciğer yağlanması riskini arttırmış oluyorsunuz. Sigara içmek, yüksek oranda alkollü içecekler içmek ve düzenli olarak rafine ve işlenmiş yiyecekler tüketmek karaciğer yağlanmasına  ve hatta karaciğer kanserine neden olabilir.

Karaciğer yağlanmasını önlemek için yapılan kür tarifini size sunalım:

Malzemeler
Saf zeytinyağı – 1/2 su bardağı

Sarımsak (ince doğranmış)- ½ yemek kaşığı

Zencefil (rendelenmiş) – ½ yemek kaşığı

Organik portakal suyu – ¼ su bardağı

Hazırlanışı ve Kullanımı
İnce doğranmış sarımsak, saf zeytinyağı, rendelenmiş zencefil ve organik portakal suyunu bir blenderda karıştırın ve malzemelerin iyice karışarak pürüzsüz bir karışım oluşturduğundan emin olun.

Bu karışımı üç gece ardı ardına yatmadan hemen önce bir bardak içerek tüketin.Ayrıca beslenme düzeninizi de değiştirebilir ve havuç, üzüm, yeşil çay, organik elma,elma suyu,yaban mersini,ceviz,enginar,limonlu su,maydanozlu su ve tam tahıllıları ekleyebilirsiniz. Bu yiyecekler karaciğer yağlanmasını önlemeye yardımcı olacak ve bu süreçte genel sağlığınızı iyileştirecek.Bir tavsiye olarak da her gün en az 25 dakikalık yürüyüşler yapmanızda fayda var.

Benzer içerik:  Vücudunda 7 kilo tüy taşıyan kedi Simbad ve inanılmaz değişimiOR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.OR


Forgot your password?


OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.