Kararmış altın ve gümüş nasıl parlatılır?


2
1 paylaşım, 2 puan

Gün içerisinde giysilerimizin düzenli ve temiz görünmesi kadar takılarımız da bizim için önemlidir.Aksesuarlarımız altın yada gümüş karardığında can sıkıcı durumlar ortaya çıkabilir ve kararmış bir takıyı takmak istemeyebilirsiniz.Aynı zaman da kararan sadece aksesuar değil gümüş ve altın ev eşyaları ,duvar süsleri ve saatlerimizde kararabilir.Bu durumda yapmamız gereken şeyleri aşağıdaki maddelerimizde sizin için belirtmek isteriz.

Kararmış Gümüş Nasıl Parlatılır? 

Diş Macunu: Diş macunu ile gümüş eşyalarımızı temizlemek ilk fikir olarak kafalarda soru işareti bıraksa olağan  ve normal bir durumdur.Öncelikle parlatmak istediğiniz gümüş eşyaya diş macununuz sürün ve mendil yada fırça ile temizleyin.Sonucunu gözlerinizle duruladıktan sonra çok rahat bir şekilde göreceksiniz.

Sirke ve Karbonatla temizleme: Sirke ve karbonat ikilisi hemen hemen en çok kullanılan bir yöntemdir.Takılarınızı bir kabın içerisine koyduktan sonra sirke ve biraz karbonat dökün ve çitiledikten sonra temiz suyla yıkayın .. Sonuçlarını kendiniz görün..

-Limon+Diş macunu: Limon asidik içeriğiyle temizlemediği bir malzeme görülmemektedir. Diş macunu ve limonu karıştırdıktan sonra gümüş eşyanızın üzerine pamukla yavaşça silin ve sonuçlarını görün..

Kararmış Altın Nasıl Parlatılır? 

Genel olarak beyaz altında kararma,sarı altında ise kararma meydana gelmektedir. Bu durumu nasıl yok ederiz aşağıda sizin için paylaştık.

Deterjanlı kaynamış Su : Bir miktar sıcak suyun içerisine deterjan dökün ve içerisine kararmış altın eşyanızı atın bir süre beklettikten sonra diş fırçası ile eşyanızı fırçalayın değişimi göreceksiniz.

Beyaz sabun ve Amonyak : Bir litre suyun içerisine bir fincan rendelenmiş beyaz sabun ve yine bir fincan amonyak ilave edin. Bir araya getirdiğiniz bu karışımı içerisine atacağınız altın takılarınızı 45 dakika boyunca suyun içerisinde bekletin. Beklemenin ardından çıkaracağınız altınlarınızı soğuk su ile iyice durulayın. Bu işlem tamamlandıktan sonra altınlarınızı yumuşak bir deri aracılığıyla temizleyin.

Benzer içerik:  Türkiye'ye UFO Saldırısı !OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.OR


Forgot your password?


OR


Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.