Keratin Nedir? Saça nasıl uygulanır?


0
4 paylaşım

Saç bakımı hem kadınlar için hemde erkekler için olmazsa olmazlardandır. Geçmiş senelerden günümüze kadar keratin  bakımı popülaritesini koruyarak saç bakım uzmanlarının her daim bir numaralı tercihleri arasında yer almıştır. Peki Keratin nedir?


Ağırlıklı olarak kadınların yaptırdığı keratin bakımını erkekler de ihtiyaç duydukları süreçler olursa rahatlıkla yaptırabilmektedirler. Saçlara bakım amacı ile uygulanan keratinin fiyatı ise 50- 500 TL arasında saçın yapısı ve fiyatına göre değişmektedir.

Keratin bakımını kimler yapabilir diye sorarsak kadınlar ve erkekler özellikle maşa ,düzleştirici,saçlarına fön çekenler ve  saçları  sık sık dökülenler için kökten çözüm haline gelmiştir. Kökten çözüm derken Keratin maddesinin saç köklerine sürülmediğini şimdiden not edelim.

Hangi şaçların keratin bakımına ihtiyacı vardır?

Keratin eksikliği yaşayan saçların belirtileri olarak saç renginin bariz bir şekilde mat ve soluk bir renge çalması, saçların köklerinden öbekler halinde koparak dökülmesini, saç tarama esnasında kişinin zorluklar  yaşamasını, yaşanan bu zorlukların saçların sürekli olarak birbirine dolanarak karmaşık hale gelmesini ve saçlarda ciddi olarak yapısal incelmeleri örnek olarak verebiliriz.

Keratin bakımı nasıl uygulanır?

  • Keratin bakımına başlandığında ilk olarak keratin şampuanı ile saçlar iyice yıkanmaktadır.
  • Durulanan saçlar hala ıslak haldeyken saçlara keratin malzemesi tutam tutam ayrıldıktan sonra bütün saç yapısına sürülerek kökten uca yedirilmesi sağlanır.
  • Bütün saça sürülen keratini hafif bir kurutma işlemiyle ortalama 20 dakika boyunca kurutulması hedeflenir. Keratini saça sürme aşamasında saçlarınızın diplerine sürmemeye dikkat edin .
  • Bu kurutma işlemini evde keratin uygulaması yapanlar mümkün olduğunca fön makinesinin ayarını en az sıcaklıkta tutarak saçları yormayacak yakmayacak biçimde yapmalıdırlar.
  • Kuruma işlemi de bittikten sonra saçlara uygulanan keratin bakımı sonlandırılmış demektir.