Kim Kardashian kimdir?


0

Amerikalı ünlü magazin yıldızı olarak bilinen ve fenomen haline gelen Kim kardashian son zamanlarda ünlü şarkıcı Kanye West ile evliliği ile adından uzunca bir süre bahsettirmişti. Baba tarafından Ermeni, anne tarafından Hollanda ve İskoç asıllı olması dikkat çekmektedir. Peki sosyal medya da poposunun hatlarıyla epey kendinden bahsettiren Kim Kardashian kimdir? Kim Kardashian’nın hayatı hakkında bilgileri için sizin paylaşalım.

Kim Kardashian kimdir?

Kimberly Noel “Kim” Kardashian 21 Ekim 1980; Los Angeles, Kaliforniya doğumludur. Amerika’da adından vücut hatları ve zengin yaşamı ile sosyal medya ve magazinden adından epeyce bahsettirmeyi başarmış kişi olarak da bilinmektedir. Baba tarafından Ermeni, anne tarafından Hollanda ve İskoç asıllıdır. Daha çok sosyal hayatıyla, seks kasediyle, orijinal versiyonu ile E! televizyon kanalında yayınlanan Keeping Up with the Kardashians ve Kourtney and Kim Take New York adlı reality showlar ile adından söz ettirmektedir.Bunların yanı sıra prodüktörlük, modellik, şarkıcılık, aktrislik, stilistlik ve iş kadınlığı faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Kim Kardashian’nın vücutsal özellikleri nelerdir?

  • Boyu : 1,59 M
  • Doğum günü : 21 Ekim 1980 (38 yaşında)
  • Kilosu : Hamilelikte 87 sonrasında sıkı bir diyet sonrası 27 kilo vererek 60 kiloya ulaşmıştır.

Kim Kardashian’nın kardeşleri kimdir?

Özel yaşamı boyunca geleneksel bir ailede büyüdüğünü ve ünlü bayramlarda tamamen geleneklere uygun bir şekilde giyinip geleneklere uygun yemekler yiyerek hayat geçirdiğini zaman zaman ropörtajlarında da belirtmektedir. Kim Kardashian’nın kardeşlerini sorarsak? Toplamda dokuz kardeşi olan Kardashian’ın iki öz kız kardeşi ve bir öz erkek kardeşi vardır; Kourtney, Khloé ve adını merhum babasından alan Robert. Annesinin daha sonra evlendiği Bruce Jenner’ın önceki evliliğinden olmak üzere üç üvey erkek kardeşi ve bir üvey kız kardeşi vardır..

Benzer içerik:  Sincaplar sarılmadan uyuyamazlar,sincapların merak edilen diğer özellikleri

Kim Kardashian’nın Aktivist düşüncesi nedir?

Kardashian Ermeni Kırımı konusunda Barack Obama’ya ve devlet yönetimine bu konudaki görüşlerini iletmek için çaba sarfetmiştir. Türkiye’yi soykırım konusunda haksız gördüğünü ilân edip, Türkleri hoş karşılamadığını ve Türkiye’nin boykot edilmesini istediğini belirtmiştir.

Kim Kardashian’nın İlişkileri

2000’de prodüktör Damon Thomas’la evlenip 2004’te boşandı. Daha sonra R&B sanatçısı Ray J ile çıkmaya başladı. Ray J ile bir seks kasedi ortaya çıktı. Kim Kardashian önce dava açsa da daha sonra Vivid Entertainment’la anlaşıp kasedin haklarını 5 milyon dolara sattı. 2007’de Ray J’den ayrılan Kardashian, Amerikan futbolcusu Reggie Bush ile çıkmaya başladı ancak ayrıldılar.

2010 Ekim’in de ise Michael Copon ile ilişkiye başladı ve bu ilişkisi de kısa sürdü. 2011 Mayıs ayında Kris Humphries ile nişanlanan Kardashian’ın 20.5 karatlık nişan yüzüğü çok konuşuldu. 20 Ağustos 2011’de Kris Humphries ile evlenen Kardashian’ın düğünü California Eyaleti’ne bağlı Santa Barbara yakınlarındaki Montecito Kasabası’nda bulunan bir malikanede gerçekleşti. Malesef bu evlilikte pek uzun sürmemiştir.

2012 Nisan ayından beri Kanye West ile beraber olan Kardashian 15 Haziran 2013 günü Cedars-Sinai Medical Hastanesinde kızlarını dünyaya getirir. Çift kızlarına ‘North West’ adını vermişlerdir. Kim Kardashian Kanye West’ten 5 Aralık 2015’te oğlunu dünyaya getirir. Çift ikinci çocuklarına ‘Saint West’ adını vermiştir.